Ahmet DÜZGÜN Taban Hizmetkârı Belediye Başkanı Aranıyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Taban Hizmetkârı Belediye Başkanı Aranıyor
Ahmet DÜZGÜN

Taban Hizmetkârı Belediye Başkanı Aranıyor

Önümüzdeki belediye seçimleri tevazunun iktidarı için son şans.

Taklit ve sıradan belediye başkanlığı hizmetlerinden tabanımız bıktı usandı.

Ak Parti tabanı 15 Temmuz sonrası misyonuna ve inancına uygun halkın içinde tevazuyla yürüyen kendini onlardan üstün görmeyen aday adaylarını arıyor.

Tabanın hal ve hatırını sormayan tebaasına yüzü gülmeyen, vatandaş sorun gibi gören kaçan, hasbihal dahi etmeyen adaylara pek sıcak bakmıyor. Tabanın hayal kırıklığına uğramaya artık tahammülü yok.

Saltanat anlayışı, siyasi imtiyazı ve ergleri gereği ben yaptım oldu yerine halka ve onun içinden gelen sevilen adaylara yer verme zamanı gelmiş çatmıştır. Yoksa elit yerlerde elit kişilerle oturup kalkan onların dertlerini dinleyen çözüm bulan fakat halkın dertlerine kıymet vermeyen çözüm sunmayanlar halkın gazabına namzettir.

Sonumuzu basiretsizliğimiz sebebiyle hazırlamanın sonrada feryat etmenin, oy kaybetmenin hiç kimseye faydası yoktur. Adayların tespitinde ortaya çıkan tablo bu yüzden çok önemli...

Zira taban aday adaylarının çoğunu tanıyor kim olduğunu çok iyi biliyor.! O yüzden tedirgin. Çünkü hava çok puslu. Her an istemediğimiz bir adayla ve sonuçla karşılaşmak sonrada kahrolmak pek mümkün.

Mukayyet zaman Hakk'ın izniyle, halkında oyuyla uzun dönem başkanlığı elde bulundurduğumuz il ve ilçe belediyeleri, birde bakmışız ki talihsiz bir aday sebebiyle kaybedilebilir. Allah korusun kendimizi büyük bir oy kaybı içinde bulabiliriz.

İl ve ilçelerde çok hassas durum söz konusu. Taban başkanlarına dert ve sorunlarını anlatamamaktan çözümsüzlük ten şikâyetçi.

Bu yüzden meclis üyelerinin yanında her mahallede hatırı sayılır insanlardan gönül (Hatır) meclis üyeliği oluşturulmalıdır.

Hatır meclisi yani, gönül meclisi üyeleriyle istişare edilmeli sözleri çok dikkate alınmalıdır.

Şeyh Edebali'nin ''bereket büyüklerle olmaktadır sözü ile İnsanı yücelt ki devlet yücelsin anlayışını bu dönem şiar edinmeliyiz. Bu söz sloganımız olmalı.

Kısaca taban başına garnizon komutanı anlayışına sahib belediye başkanı istemiyor. Hizmetkâr bir belediye başkanı arıyor.

Görsel şov yapmak yerine, önce vatandaşın sorunu çözecek, neticelendirecek, Halkın içinde olan, haklının hakkını verecek, adaletsiz uygulamaları kaldıran, fakirin hakkını unutmayan, yetimin daha çocukken hakkını koruyan, diğer emsallere dikkat ederek adil uygulama yapan, ayrımcılık yapmayan, beşerî kanunlardan fazla Allah'tan korkan, halkın içinde gezen güler yüzlü gönülleri kazanan bir başkan arıyor.

Yani maaş için değil, ücreti Allah rızasından başka bir şey olmayan hizmetkar bir belediye başkanı arıyor...

Mesele budur.

Ahmet Düzgün

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER