Ahmet DÜZGÜN Aday Adayların Evsaf ve Düşüncesi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Aday Adayların Evsaf ve Düşüncesi
Ahmet DÜZGÜN

Aday Adayların Evsaf ve Düşüncesi

Milletin ortak sesi özetle vicdanın ortak sesidir.

Yaşadığımız mart seçimleri ile ilgili aday adaylarımız hakkında halkın ve tabanımızın o kadar beklentileri var ki her gün her yerde meçliste sokakta bunlar konuşuluyor.

Tabanın beklentileri çok dikkate alınmalı..

İl ilçe belediye başkanlığı ve meclis adayı yarışında aday adayı olanların çoğu Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği kriterlerden ve halkın beklentilerinden uzak. Kimse Reise ve tabana kulak vermiyorlar. Aday adaylarının çoğu kendinde bu özelliği kriterleri yani vasfı görüyor anlaşılan. Öyle isimlerden bahsediliyor ki evsafını fikrini ve düşüncesini taban bilmiyor. Tanımıyor.!

Öncelikle aday adaylarının vasfı ve düşünceleri ile halkın karşısına çıkması gerekiyor.

Adayların halka kendilerini  düşünceleri ile deklare etmesi tanıtması şart.

Bu çok önemli. Yani aday adayının maksadı meramı düşüncesini nedir tabanın bunu bilmesi gerekir.

Millet ve taban Allah tan korkan, onun hakkına riayet eden tanınmış içinden sevilen adaylar arıyor.

Haksızlık yapmaktan korkan, yani mazlumun yetimin sesine kulak veren, mazluma yardım eden, adaletli davranan, düşüncesini bildiği, sorunlara çözüm bulmada aceleci, büyüklerle ve halkla iştişare eden onlarla oturup kalkan kendi içinden aday istiyor.

Ama bu taleb duyulmuyor.

Bu yüzden manevi vebalin sorumluluğunun ne olduğunun farkında olmayan ve bu çetin yolun ve mücadelenin ne olduğunu ve yol ayrımının gerçekte nerede başladığını bilmeyenler yani siyasi  rüşt sahibi olmayanlar adaylık düşüncesini tekrar gözden geçirmeli. 

İnananlar Hakkı üstün tutan Hakkın iktidarı ve rızası niçin kendini feda eden o yola baş koyan,ona hizmet eden ücretini bu dünyadan beklemeyen kişilerdir. Kişi eğer bu amacı ve gayeyi unutur da kendini öne çıkarır bu düşünceyle aday oluyorsa  bundan vazgeçmeli..

Evsafı bilinen ve düşüncelerini halkla paylaşan aday adaylarının şanslı olduğuna kaniyim..

Çok iyi tanıdığım Çarşamba Belediye başkan aday adayları içinde Ak parti eski kurucu başkanı emektar MUSTAFA ACAR 12 kasım yani Pazartesi  bu duygu ve düşüncelerle aday adaylığını açıklayacak.Kendisine başarılar muaaffakiyetler temenni ediyorum. Rabbim utandırmasın. Mübalağasız Mustafa Acar, Çarşamba da  halkın içinde tanınmış sevilen herkesin kolayca kendisine ulaşabileceği bir kişiliktir.

Kısaca ve özetle diyoruz ki; aday adayının ,aday olurken halkın içinden olması güzel bir vasfı ve düşüncesi ile tanınmış olması tevazu sahibi biri olması önemli.Bu hususa çok dikkat edilmeli.

Sütten ağzı yanan milletimiz tekrar yoğurdu üfleyerek içmek istemiyor.

Yani millet halkın içinde tanınan sevilen eli her kesime ve tarafa uzanan güler yüzlü, sabırlı sokaklarda rahatça yürüyen ve makama geldiğinde değişmeyen ,herkese eşit muamelede bulunan kişiliği ve kişiyi arıyor istiyor..

Meselenin özü bu.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER