Suat ZOR Açık toplum vakfı ve change.Org
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Açık toplum vakfı ve change.Org
Suat ZOR

Açık toplum vakfı ve change.Org

Açık Toplum Vakfı; sözde Türkiye’nin insan hakları, demokrasi ve evrensel değerlere karşı daha duyarlı olmasını sağlamak amacıyla 20 Ağustos 2008’de kurulmuştur. AB-Türkiye üyelik süreci, reform, kadın hakları, eğitim, bölgesel farklılıkların giderilmesi, sivil toplumun güçlenmesi gibi öncelikli ilgi alanlarına giren girişimleri proje veya kurum ölçeğinde desteklemek amacıyla faaliyet göstermektedir.

SOROS’un kontrolü altındaki bu yapı, Türkiye de açık bir toplum meydana getirmek için çalışmalar yaptı ve şimdi ise Türkiye'den ayrılıyor. Yani tabiri caizse ülkemizde pek çok yıkım tablosunda yer aldı.

Bu vakıf tamamen bölge haritalarını fiziki özellikleri itibari ile çıkardı ve gidiyor. Elbette ki eldeki bilgileri ABD'de bulunan CIA gibi örgütlere vererek üzerimizdeki tuzakları artıracaklardır. Bu vakıf özellikle gezi olaylarında etkindi. Bunun gibi pek çok olayı kontrol edip ülkemize zarar verdiler.

Bu vakıf Türkiye'yi terk ediyor ancak yerine, Psikolojik ve manevî dünyamızı tahrip edecek olan yeni bir oluşum bırakıyorlar.

Bu yeni Oluşumun adı, CHANGE.org'tur.

2007 yılında ABD 'de kurulan bu organizasyon, Türkiye'de 2012 yılında kurulmuştur. Şu anda yaklaşık 5 milyona yakın üyesi vardır. Direk ABD, savunma bakanlığına bağlıdır.

196 ülkede 200 milyondan fazla insanı üye yaparak, bulundukları toplumlarda değişim meydana getiriyor.

Amacı Toplumların duygu haritalarını çıkarmak ve bu bilgileri toplumsal olaylarda kullanmaktır.

Dikkat edilirse aynı tarihlerde kurulan bu iki oluşumda son derece zararıdırlar.

TÜRKİYE NE YAPMALIDIR

1- Önümüzde günlerde özellikle psikolojik bir savaş kapıda bekliyor.  Bu savaşta direncimizi kıracak bu tür oluşumlar derhal kapatılmalıdır.

2- Türkiye 'de ABD ve Almanya destekli vakıflar kesinlikle gözetim altına alınmalıdır. Asla halkla temasları kurulmamalıdır. Bunların yapacakları kampanyalar engellenmelidir.

3- Türkiye 'de kan haritaları oluşturuldu. Fiziksel haritalar oluşturuldu. Şimdi ise duygusal haritalar oluşturuluyor. En tehlikeli olan duygu haritalarıdır. Çünkü duygulara hâkim olan kitleyi yönetir. Çünkü KİTLE DUYGUSALDIR.

İstihbaratımız mutlaka tedbir almak zorundadır. Bu adamlar anlaşılan SON DARBEYI 2019 DA VURACAKLAR.

Suat Zor

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert