Ahmet DÜZGÜN Teamül Ve Temayül
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Teamül Ve Temayül
Ahmet DÜZGÜN

Teamül Ve Temayül

Anlaşıldı ki teşkilatlarımızda sil baştan anlayışı hakim olmadıkça tevbemiz asla kabul olmayacak. Yani Ak Parti teşkilatları fabrika ayarlarına geri dönmedikçe teşkilatlarımızdaki bu rekabet hırs kavgalar bitmeyecek. Genel merkez bu duruma ivedi el atmalıdır...

O eski masumiyetten geriye ad ve san kaldı sadece… İçi boşaltıldı gayemizden den uzaklaşıyoruz. Maksadımızı, yani Allah rızasını unutmuşuz. Dünya makamı ve şöhreti için mücadele ve kavga edip duruyoruz. Kendimizi bulunmaz Hint kumaşı gibi görüyoruz. Göstermeye çalışıyoruz.

Biz siz olmaz diyoruz. Bu bizim hakkımız diyoruz. Neden biz siz ve sen siz olmasın. Neden bu inat ve ısrar. Bu hakkın sadece kendinde olduğuna inandırmışlığına millet ve taban nasıl kefil olabilir. Bu öz güvene insan nasıl sahib olabiliyor bilemiyoruz anlayamıyoruz. Gücümüzü aldığımız yer neresi kaynağı nedir. Manevi vebalin sorumluluğu unutmuşuz da hep kendimizi görüyoruz.

Birde 15 yıldır Belediye başkanlığı yapmışsın bu kadar yetmez mi? Bu ısrar bu mücadele hırs niye. Sen artık isteme de, bırak sana bu görevi büyükler tekrar tevdi etsin. O zaman kabul edersin. Siyasi ahlakın etik kuralı da budur. tevazunun gereği de…

Secime gideceğimiz esnada yaşanan diğer vakıada ırmak geçerken at değiştirmek. Bu husus daha da büyük facia. Biz ordumuzu seçime hazırlıyoruz komutan ortada yok .Böyle yüzlerce istifa eden ilçe teşkilatı var.

Tabanın sesini kimse duymuyor. Kulak kesilmiyor. Gerek dahi görmüyor. Cabası genel merkezin teamüllerine de kimse uymuyor. Belediye başkanları ve ilçe başkanları temayüllere katılmayacak talimatına rağmen gel gör ki durum tam aksi. Çoğu temayüler de boy gösterdi.

Bu hırs bu kavga nereye kadar. Kim için ,ne için ve neden. İnsanın bunu bir düşünmesi kendine sorması gerek. Yani benim gerçekte maksadım ne bu önemli. Zira Halk bilmezse bile Halik bilir .Onun şahitliği hepimize yeter. .

İyi akibet müttakilerindir.

Ahmet Düzgün

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER