Fehmi DEMİRBAĞ Cesaretiniz var mı gerçeklerle yüzleşmeye!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Cesaretiniz var mı gerçeklerle yüzleşmeye!
Fehmi DEMİRBAĞ

Cesaretiniz var mı gerçeklerle yüzleşmeye!

İnanınız, konunun önemine inanmamış olsam kıymetli vaktinizi meşgul etmem. İstirhamım yazımızı sonuna kadar okumanız.

Hassaten sağlık ve afiyet... muvaffakiyetler diliyorum. Dualarımdasınız kardeşlerim!..

ÜLKEMİZ NÜFUSUNUN 25 MİLYONU 12 YAŞIN ALTINDA...

CİZVİT PAPAZLARI DİYORLAR Kİ, "ÇOCUKLARINIZI 7 YAŞINA KADAR BİZE VERİN SONRASI SİZİN OLSUN."

ÇOCUK EDEBİYATIMIZ YOK!

MİLLİ ÇİZGİFİLMLERİMİZ/İNTERNET OYUNLARIMIZ YOK!

MİLLİ OYUNDA ÜRETEMİYORUZ!

İNFORMAL EĞİTİMDE/HAYAT BOYU ÖĞRENME DE DEĞERLERİMİZE UYGUN KODLAMAMIZ YOK ÇOCUKLARIMIZA.

BATININ ALIŞKANLIKLARINCA-MARKALARINCA KUŞATILDIK.

1864 TE İNGİLİZ SÖMÜRGE BAKANI GLAGSTONE DEMİŞTİ Kİ; "KAFİR TÜRKLERİ ANCAK, DİYALOG-HOŞGÖRÜ METODUYLA ALTEDEBİLİRİZ. ONLARI HRİSTİYANLAR GİBİ YAŞAR HALE DÖNÜŞTÜRMELİYİZ."

YANİ...ÖNÜMÜZDEKİ 10 YILI ŞİMDİDEN PROGRAMLIYAMAZ İSEK:

DEİSTLİK, ENSEST, LGBTİ, UYUŞTURUCU GİBİ AŞAĞILIK DAVRANIŞLAR/ALIŞKANLIKLAR TOPLUMUMUZU FELAKETE SÜRÜKLEYECEKTİR. AKILSIZLIK ve ALLAHSIZLIK AHLAKSIZLIĞA ORTAM SUNAR.

GÜNDEMLERİMİZ MAGAZİNLE, LAYLAYLOMLA, POLİTİZE LAKLAKLARLA VE SAHTE DİN BEZİRGANLARIYLA İYİCE İĞDİŞ EDİLMEKTEDİR.

BÜTÜN BUNLARLA İLGİLİ ELHAMDÜLİLLAH ÇÖZÜM ÖNERİLERİMİZ SOMUT OLARAK MEVCUTTUR. LAKİN KİMSE OLAN BİTENİN FARKINDA OLMADIĞI İÇİN DE FEVERANIMIZA KULAK VERMEMEKTEDİR.

ÜNİVERSİTELERİMİZ BAŞTA OLMAK ÜZERE HİÇBİR DEVLET KURUMUNA İŞİN ÖNEMİNİ 15 SENEDİR ANLATAMIYORUM

MAKAM-MEVKİ-İKBAL İHTİRASI İÇİNDEKİ MÜSSESELERİMİZİ TEMSİL EDEN ZEVATLAR BU MESELEYİ ÖNEMSEYEMEMEKTE/KAVRAYAMAMAKTADIRLAR.

ŞİMDİKİ YOZLAŞMAYI GÖRMEZDEN GELMEK GELECEĞİN KARANLIĞINDA GÖZLERİMİZİ AÇMAMIZ DEMEKTİR Kİ... BU DA İŞ İŞTEN GEÇMİŞ DEMEKTİR.

İLİM, KÜLTÜR, SANAT, EDEBİYAT VE AHLAK İLE DONATILMIŞ MİLLİ VE YERLİ DEĞERLERE HAİZ DİNDAR BİR NESİL İÇİN;

1- MANYETİK ALAN

2- FREKANS

3- MOLEKÜLER YAPI

İŞTE BU 3 KONU İÇİN...HAYDİ MÜSLÜMANLAR LABORATUVARLARA DİYEBİLMELİYİZ! Data/digital ve genetik kodlama ve reaksiyonlar başka bir dünyadan bahsetmekteler bize.

YOKSA! YAŞAYANLAR İÇİN... DOĞACAK ÇOCUKLARIMIZ İÇİN... TORUNLARIMIZ İÇİN "GELECEK YOK!"

HA BU ARADA ALLAH NURUNU BİZSİZ DE TAMAMLAR. GEREKTİĞİNDE BİR BAŞKA TOPLULUĞU DA HİDAYETLENDİRİR.

BİZ KENDİ KULLUĞUNUZUN DERDİNE DÜŞELİM.

BAKINIZ, EVLATLARINIZDAN BİR KISMI "ZULÜM 1453 TE BAŞLADI" DİYOR.

DÜŞMAN ARTIK KENDİ EVLATLARIMIZDAN TEŞEKKÜL ETMEYE BAŞLADI. NAMAZINDA NİYAZINDA VATAN HAİNLERİMİZ BİLE OLUŞMAYA BAŞLADI. PENSİLVANYALI KUDURUKLAR BİZLERE İBRET OLMALI.

EYYAMCI BAŞKA YAPILARDA ALACAKLARI 3-5 KURUŞ KOMİSYON İÇİN BİLUMUM ŞAKLABANLIKTA HERKESLE İŞ BİRLİĞİNE HAZIRLAR.

4-İLİM (Batının aldatan biliminden söz etmiyoruz.)

5- KÜLTÜR (Ekonomi bile kültür kavramına entegre olmuş durumdadır. Ülkelerin en kuvvetli orduları "Kültür Kuvvetleridir.")

6- SANAT (Karpuz kabuğu gölgesi festivalleri değildir sanatsal faaliyetler.)

7-EDEBİYAT (Eline, diline, beline sahip olmanın inceliklerini öğrenme ve öğretme yöntemidir.)

8- AHLAK KONUSUNDA İSE AHVALİMİZ MALUM; PÜR MELAL!

Cinsiyet Eşitliği gibi soft kavramlarla sapkınlaştırılıyoruz. Merhametsiz, kul hakkı bilmeyen, helal ve haramı gözetmeyen ahireti boş vermiş... Hazcı, konformist, eyyamcı nesillerden daha büyük nasıl bir tehdit ve tehlike olabilir ki toplumumuz ve hatta insanlık adına.)

9- MİLLİ ÇOCUK EDEBİYATI

10- MİLLİ ÇİZGİ FİLMLER

11- MİLLİ OYUNCAK İLE ÇOCUKLARIMIZA ULAŞAMAZSAK...KENDİ İNANÇ VE DEĞERLERİMİZLE KODLAYAMAZSAK...HER YERİ İMAM HATİP YAPSAKTA...HERKESİ HAFIZ YAPSAK DA NAFİLE.

KARDEŞLERİM; VAZİYET CİDDEN KÖTÜ...İYİ GİBİ GÖSTERENLERSE...TUZLARI KURULAR! YA DA MAKSATLARI BAŞKA MAHFİLLERİN ADAMLARI OLANLAR!

12- UYUŞTURUCU

13- ENSEST

14- LGBTİ

15- DEİSTLİK

16- TERÖR

17- CEHALET

18- BİLUMUM AHLAKSIZLIK ÇÜRÜTÜYOR BÜTÜN TOPLUM KATMANLARINI.

ÇARE TOPYEKÛN SEFERBERLİK…

LEŞİ, DOMUZ ETİNİ BESMELE İLE YEMEK ONU HELALLEŞTİRMEZ. KEMALİST ŞİRK DÜZENİ İSLAM SOSUYLA MEŞRULAŞAMAZ.

19- AKILSIZLIK

20- ALLAHSIZLIK

21- AHLAKSIZLIK...

SONUMUZU GETİRECEK...

BELKİ SAVAŞLAR GÖRMEYECEĞİZ. SOLUK ALIP VERMELERİMİZ SÜRECEK. LAKİN BAŞKALAŞARAK BİTECEĞİZ. İSTAVROZLAR ÇIKARTACAK NESLİMİZ. İNANMAZLIK EDEMEYİZ BU TESPİTLERİMİZE, KARDEŞLERİM!

NOEL KUTLAYAN, CADILAR BAYRAMLARINI EDA EDENLER SARIVERDİ SOSYAL ÇEVRELERİMİZİ DE.

SERESERPE SAHİLLERE UZANAN NENE HATUNLARIN KIZLARI, HEM DE ÇANAKKALE SAHİLLERİNDE...NASIL BİR NESLİN ANNELERİ OLACAKLAR?

Kadın toplumun, cemiyetin mayası- şifresi hükmündedir. O bozuldu mu toplum da bozulur! Kadın bozulursa aile bozulur. Aile bozulursa toplum...Hatta insanlıkta!

OKULLAR...SOKAKLARI ŞEHİRLERİMİZİN, BİZDEN AZAR AZAR KOPARTILAN AZGINLAŞMIŞ NEFİSLERİYLE AZGINLIK YAPAN ÇOCUKLARIMIZLA DOLDU.

DÜŞMANA NE HACET? YENİ DÜŞMANLARIMIZ, 15 LİK ÇANAKKALE'DE ŞEHİT OLANLARIN, ÇANAK ANTENLERİN ETKİSİYLE İNGİLİZLEŞEN 15 LİK TORUNLARI...

Mehmet Akif, Babanzade... Bir de Bediüzzaman’ın adı geçer, mütareke yıllarını yaşayan İstanbul'un ilk İngilizleşme ameliyesini yaşadığı günlerde Galata Limanındaki sohbetin aktörlerinden olarak. Çanakkale'yi geçmiştir İngiliz. Geride yüzbinlerce şehidimize mal olarak. Yıkılan yuvalar, sönen ocakların adı yoktur yiten vatanın karşısında.

İngiliz İstanbul'dadır. Sinema salonlarıyla, plaj kültürüyle...Hem de ilk Nataşa salgınıyla. Gençlerimiz fuhuş, uyuşturucu ve alkolün tehdidindedir. Onun içindir ki tedirgin aydınlarımız Yeşilay derler, mücadele adına. (Hilal-i Ahdar)

5 yıl sonrasında geçip giderken afetleriyle İstanbul'dan...aslında Konstantinipolleşmenin tohumlarını atmışlardır. Artık Hristiyanlar gibi yaşayacak Müslümanlar devri başlamıştır.

İnkılaplar, devrimler...derken; suflileşmenin, müptezelleşmenin... hadi bir nev-i islamizasyonun ilk evreleridir yaşanılan günler.

Bizse izmlere odaklanmışızdır...

Mustafa Kamal, İnönü... Takrir-i sükûn filan... Muasırlaşıyoruzdur gayrı...

Tırtıldan, kozaya ordan kelebeğe dönüşeceğimizi umar dururuz yıllardır...

Bıdı bıdıyla, kavgayla geçen onca yıl... dedeleri, babaları, çocukları, torunları öğüten berbat yıllar!

Akılsızlık ve hazımsızlık yılları.

Ardından Allahsızlık... Elbette ki kaçınılmaz sonuç; ahlaksızlık...Biraz solcu, biraz muhafazakâr, gerekirse İslamcı ama...illa ki harami yıllar!

Asker, aydın, siyasetçi...batının işbirlikçileri içine ederler memleketin...hem yaşanılan yılların...ve dahi o günlerin uzantısı bugünlerin...bu kafayla da elbette yarınların...Bir de din bezirganları!

...

Netice:

Çocuk ve gençlik edebiyatında yokuz...Ülkemizde basılan kitapların %90 ı tercüme...telif eser ortaya koyamıyoruz. Çünkü 250 kelimeyle düşünen mezunlar üretiyor, test ile tost arasındaki eğitim sistemimiz. Ha bir de FETÖ'yü üretti gezizekalı eğitim anlayışımız. Üniversitelerimizde ki intihalli hocalar mevcudun 3/2 si. Halkın okuduğu gazetesinin adı bile, bağışlayın... AMK!

...

22 ayrı çocuklara yönelik yayın yapan TV kanallarının hepsi kanalizasyon; pagan kültürü, spirütelizm pompalanmakta... Akaidleri talan edilmekte Asımın neslinin...

Yetişkin kanalları...Millete yengesine nasıl göz koyacağıyla ilgili taktikler öğretmekte. Efendi görünümlü batının distribütör uşakları apış aralı survivorlarla dezenformasyonun vazgeçilmez markası; Var mısın- yok musun Türkiyem?

Renginin yeşil olduğu iddiasındaki sermaye İngilizce isimli siteler üretiyor yüzme havuzlu; mahalleye karşılık.

Helal ile Haram kavramları hikaye... yasal olsun yeter diyen bir kafa...Kilise kafalı nesillere odaklanmış kişisel gelişim azmanları.

...

Barby bebek, adları Fatıma konulmuş kızlarımızın rol modelleri...Kutlu Doğum ile legalleşen doğum günü kavramının tezahürü; bütün liseliler doğum günleri için Mervelerde toplanmışlar. Seks partileri memleketin 93 partisinden daha evla şimdiki gençlik için.

...

Liselerde ensest mağduru gençliğin oranı % 23...

Sigara içenler %86...

Uyuşturucu peynir- ekmek!

Deistlik % 44...

Çinden getirdiğimiz tabletleri Fatih projesi adı altında veletlere dağıtmakla dindar ve ahlaklı nesil yetiştiremeyiz, kardeşlerim. İmam hatip açtık demekle sadece müteahhitlik vazifesi icra etmiş oluruz.

...

Zulüm 1453’te başladı diyen çapulcu gençliğin çığlığını duymak zorundayız.

"Bir kimsenin hidayetine vesile olmak, dünya ve içindeki nimetlerden evladır" diye buyurmuştur; tek önder ve tek liderimiz-efendimiz aleyhisselatü vesselam!

 

Bunun içindir ki emr-i bil maruf demişizdir, nehy-i anil münker! Yani iyiliğin tavsiyesi ve kötülükle mücadele imanî meselemizdir. Elimizle, dilimizle...olmadı kalben buğz ederek kötülüğün reddi temel hassasiyetimizdir. Ki aynı zamanda haksızlığa karşı susmayışımız dilsiz şeytan olmamak içindir.

Bu inanç manzumemiz bizi "İlay-ı Kelimetullah" kapsamlı bir milli mefkurenin kapısına sevketmişizdir ki bu uğurdaki mücadelemizin adı Cihad'dır.

Asr suresidir iman coğrafyamızın sınırlarını belirleyen ilkemiz.

Şimdi... ise...

Ümmetin topraklarında şeytani organizasyonlar cirit atmakta. Evlatlarımız...yani Fatihin nesli...okullarımızda "Zulüm 1453'te başladı" diyecek kadar Bizans nesline dönüşmekte. Lut kavmini lanetleyen bizlerin nesli LGBTİ isimli gayrı ahlaki bir terör örgütünün elamanlarına dönüşmekteler.

Ensest utancımız... Çocuk tacizleri yüz karamız...Kadınları dövmeyi erkeklikten sanan adamlarımız. Hürriyeti sokaklarda arayan kadınlarımız.

"Recep'le Şaban'ın aşkına Ramazan ne karışır" diyen soysuz müptelalıkların-alışkanlıkların arenası oldu neslimizin günlük yaşamı...

Uyuşturucunun her türü türlü türlü!

Uyuştu kanımız... Takatsiz kaldı imanımız...

...Müşrik yapının nimetleri Allah'ın nimetlerinin önüne geçti. Makam, mevki...Servet, şöhret müptelalığı da cabası...Afetimiz akıbetimiz!

...İslam zaafiyetlerimizin sosu...

Dil alışkanlığı hükmünde şehadetimiz...

...Hristiyanlar gibi yaşar olduk...Çünkü inandığımız şekilde yaşamayınca, yaşadığımız gibi inanır olduk...

...Evlatlarımızla vuruluyoruz...Onlara yüklemlediğimiz batı alışkanlıkları onların yeni amentüsü...

...Neden diyemiyoruz? Sorgulamaktan bile bizarız! Eleştiri getirenlere bile tahammülümüz kalmadı. Allah'ı ve Resulunu hatırlatmak ise malum; gericilik!

...Sustukça, susturulduk! Sustukça yorulduk!

...Tarihin biteviye sahnesinde son 10 yılımız...

25 milyon nüfusumuz 12 yaşının altında.

Bu çocukları kendi değerlerimizle yetiştirdik ne ala!

...Milli Çocuk Edebiyatı...Çizgi filmler-İnternet oyunları-Milli Sinema...Milli oyuncak... Yani informal eğitim!

...

Kızının adını Fatıma koymak bizi kurtarmayacak, Müslüman. Çünkü onun eline Barby bebeği tutuşturan senin. Ona biçtiğin rol model Barby Bebek! 90-60-90 ölçüleri yeterli onun için? Sakın Hz. Meryem'den bahsetme ona. Çünkü o haşa, eskilerin hikayeleri!

Oğlunun adını Muhammed koymakla hiçbir şeyi halledemeyeceğini akletmiyor musun? Onun rol modeli Mus'ab Bin Umeyr değil ki? O nerden bilsin Tarık Bin Ziyad'ı? Sen başka diyarları cennet eylemişsin, gemiler yakıyorsun o diyarlar uğruna kendin farkında değilken, o masum neylesin? Evladını yakıyorsun desem kızar mısın bana? Olsun, Batman bizi kurtarır mı diyorsun? Süperman süper nefesiyle söndürür mü sanıyorsun, ateşi insanlar ve taşlar olan cehennem ateşini?

Aynen gıybet yaparak kardeşinin de etini yiyorsun desem tuhaf bakışlar da atar mısın bana?

Bizi vuran İngiliz’in kültür kurşunu...Ruhlarımız, akıllarımızı, imanımızı delik deşik ettiler...Ortalıkta salınarak dolaşan yalnızca genç bedenler...Zombileşmiş...

Bak Endülüs'e... Bişi olmaz dediler...Yok oldular...800 yıllık uygarlıktan sonra...Hristiyanları ve Yahudileri dost tutmuşlardı çünkü. Çöküşünü hatırla deden Osmanlının...Onu da kendi değerlerine yabancılaşmış kendi evlatları bitirmediler mi? Ah Jöntürkler! Kafkasya sürgün ve soykırım gerçekliğinin de arkasında aynı gaflet var.

Neyine güvenirsin genç cumhuriyetinin? Yedi düvel boza pişiremez mi ensende? Askeri, siyasi, ekonomik açıdan...kıskıvrak batıya bağlı çömezin...Bak nasıl da tıkalı/kapalı değişime?

Hoş...

Bir topluluk kendini değiştirmeden Allah onları değiştirmez/dönüştürmez!

Yani:

Ey iman edenler! Bir kez daha iman ediniz!

...Dünyevileşerek yok mu olacağız? Dünyayı da talan ederek...

Ahiret yolunun yolcuları olarak dünyayı ahiretin bir tarlası olarak ekip biçecek miyiz?

Allah'ın her bir atomunun huzur bulmasını gaye edinerek...

“Victor Hugo: ’Bir okul açan bin hapishane kapatır’ demiş. Bizde okullar çoğaldıkça hapishanelere ihtiyaç artıyor. Çünkü manevi temeller üstünde yükselen bir terbiye sistemimiz yok. Yalnız bilgi vermekle ahlaki itiyatlar kazandırılamayacağını düşünmüyoruz. Bütün yükü maarifin zaten çökmüş omuzlarına da yüklemeyelim. Memleketin manevi havasını tazelemek lazım. Pencereleri ardına kadar açalım. Zehirleniyoruz. Kendimizi kaybetmek üzereyiz.”

(Peyami Safa, Tercüman, 4 Eylül 1959) Son bir not:

AHLAKİ AÇIDAN ÇÜRÜYORUZ

Adalet Bakanlığı verilerine göre 2017 sonu itibariyle C Başsavcılıklarınca haklarında işlem yapılan kişi 11 milyon 985 bin 118.

‪Çocuklar, bebekler falan çıkılırsa 80 milyonun 12 milyonu, her 5 yurttaşın 1’i ŞÜPHELİ. ‪

ÖNCE İMAN VE AHLAK!

Fehmi Demirbağ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER