Yaşar BAŞ Bahçelievler seçimleri
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bahçelievler seçimleri
Yaşar BAŞ

Bahçelievler seçimleri

Bahçelievler, Ak Parti belediyecilik deneyiminin kalbi sayılabilecek bir yer. 

Cumhur İttifakı olarak Bahçelievler’de Ak Parti aday gösterdi. Ak Parti adayı Dr. Hakan Bahadır, daha önce Ak Parti Bahçelievler İlçe Başkanlığı ve Ak Parti İstanbul İl Başkan Yardımcılığı yapmış çok başarılı bir siyasetçi.

Diğer ittifakda ise Bahçelievler CHP’ye bırakıldı. CHP Adayı Mehmet Ali ÖZKAN da bir sağlıkçı. Eczacı.

Bahçelievler 1992 yılında ilk defa ilçe olmuş genç ilçelerimizden biri. İlk Belediye Başkanı Refah Partisinden Muzaffer Doğan’dı. Arkasından iki dönem ANAP’lı Saffet Bulut belediye başkanlığı yaptı.

2004 yılından bu yana görevde olan Osman Develioğlu belediye başkanı olarak görev yapıyor. Üç dönemi doldurması nedeniyle yeniden aday değil. 

24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakı Bahçelievler’de yüzde 52,6, diğer ittifak ise yüzde 37,1 oy aldı. 

Seçimin elbette birçok bileşeni var. Siyasi eğilimler seçimin önemli bileşenlerinden biri. Yalnız şunun altını da çizmek gerekir ki siyasi eğilimler sadece siyasi partilerin tercihlerinden ibaret değil. Önemli olan partilerin tercihlerinin parti tabanının değer yargıları ile uyumudur. Kendi tabanının eğilimlerine uygun tercihler yapamayan siyasi partilerin hangi ittifak tercihi yaptıklarının bir önemi kalmıyor. 

Bahçelievler kurulduğu tarihten bu yana hiçbir şekilde sol eğilimlere teslim olmamış bir ilçe. 

Türkiye’de muhafazakârlığın değer yargıları üzerinden siyaset yapan İYİ PARTİ belediye yönetimine bir sol partiyi öneriyor. CHP ile resmî HDP ile gayriresmi ittifakın ortaya çıkarabileceği bir bütünleşme olamaz.

Partiler değer yargıları, programlar ve önceliklerde bir araya gelemiyorlarsa, birilerine koltuk bulmak için bir araya gelmelerinin bir sonucu olamaz. Tek siyasi hedefi koltuk olan ittifakların millet nezdinde bir karşılığı olmaz.

Cumhur İttifakı bu anlamda değer yargılarının, Türkiye sevdasının, milletin beka mücadelesi temelinde buluşmasıdır. İlke program ve öneri bütünlüğüdür.

Dr. Hakan Bahadır da siyasi geçmişi, mesleki birikimi ve örnek kişiliğiyle Cumhur İttifakının ruhunu temsil eden bir isim.

Cumhur İttifakının bileşeni olan partilerin tabanını buluşturmak için bulunabilecek en uygun isimdir.

Özellikle de çalışkanlığı ve vizyonuyla Bahçelievler’e basamak atlatacaktır.

Bahçelievler’de daha önce ilçe başkanı olarak görev yapması nedeniyle ilçenin potansiyeline hakim bir isim Dr. Hakan Bahadır. Son derece enerjik bir isim. Sporcu, enerjisi ile kısa zamanda fark oluşturacaktır. Siyasi birikimi ile de örnek olacaktır.

Bahçelievler bulunduğu konum itibariyle gelişmeye çok açık bir ilçe.

Yeni dönemde Dr. Hakan Bahadır ile çok hızlı bir gelişme dönemine tanıklık edeceğimizi göreceksiniz.

Belediyecilik dediğimiz zaman aklımıza gelenlerin listesi genişleyecektir. İnovasyon ve dönüşümün merkezi olacaktır Bahçelievler. 

Ak Parti Bahçelievler’de çok doğru tercih yaptı. Cumhur İttifakı’nın adayı olarak Dr. Hakan Bahadır seçimin kesin ve açık favorisidir. 

Yaşar BAŞ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert