Vehbi KARA Alaton’un küstahlığı cezasız kaldı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Alaton’un küstahlığı cezasız kaldı!
Vehbi KARA

Alaton’un küstahlığı cezasız kaldı!

Aslında Leyla Alaton’u tebrik etmek lazım.  Çok kurnazca milletimizin hassas duyguları ile dalga geçip mükemmel bir provokatörlük yapmıştır. Sonra çok zeki bir biçimde geri vitese takarak kendini temize çıkarmaya çalışıyor. Yerse…

Hükümet ise bu küstahça girişime rağmen hiçbir şey yapmıyor. Seçim arifesinde milletin kılcal damarlarına zehirli ok saplayan Alaton hakkında çıt çıkarmıyor. Neyi bekliyor bilmiyorum ki?

Dindar insanlar isyan edip aynı Alaton gibi kışkırtıcılık yapsın. Sonra da tepesine mi binecek nedir?

Bereket bu açık kışkırtıcılık karşısında halkımız sağduyulu davrandı. Yapılan edepsizliğin cezasını vermek için hükümetin tavrını beklemeye başladı. Bu sayede bomba Alaton ve Siyonist güçlerin elinde patladı. Hem dindar insanların nazarında ne derece iğrenç ve saygısız olduklarını ispatladılar. Hem de hükümetin din düşmanlarına karşı ne derece etkisiz olduğunu cümle aleme göstermiş oldular.

Sakın ola “Ne olmuş yani! Bir balerin kız dans figürü sergilemiş de dünya mı yıkıldı” demeyin. Çünkü defalarca bu köşeden dile getirdiğim gibi Ayasofya bir semboldür. Siyonistlerle işbirliği içinde hareket eden Hıristiyan dünyasının küstahça bir girişimidir bu. Öncelikle:

  1. Dindar insanlar Ayasofya’yı, İslam’ın bu topraklardaki hâkimiyetinin bir sembolü olarak görmektedir. Milli mücadele yıllarında yapılma istenen her türlü kışkırtma milletimizin kararlı tutumu sayesinde bertaraf edilmiştir. Fakat “ihtimaldir ki bazı kelleler kesilecektir” zihniyeti otoriter bir yönetim kurup 500 yıllık camiyi put haneye çevirene kadar. Bir de utanmadan bunu sindirmemizi istiyorlar.
  2. Ayasofya meselesi, dindar insanların onur mücadelesi ve kanayan yarasıdır. İşbaşındaki bütün hükümetler daima meseleyi görmezlikten gelerek pişkince tavır almışlardır. Fakat hamiyet sahipleri ve gerçek vatanperverler Ayasofya konusundaki vurdumduymazlıktan son derece rahatsızdır.
  3. Ak Parti hükümetinden Ayasofya’nın ibadete açılmasını beklerken bazı kışkırtıcıların gece vakti edepsizlik yaparak 500 yıl secde yerde Sabetaycıların akıl almaz edepsizliğine karşı tepki vermemesi, düşündürücüdür. Allah yöneticilerimize akıl ve izan nasip etsin.
  4. Ayasofya’da namaz kılmak isteyenlere güvenlik görevlileri anında müdahale ederek tekme tokat girişiyorlardı. Hele hele eski Meclis Başkanının yediği dayağı bir Allah bilir bir de kendisi. “Zincirler kırılsın, Ayasofya açılsın” diye naralar atarken şimdi pişkince seyretmesi hiç de mantıklı değildir.
  5. Ayasofya’nın ibadete açılması, İstanbul’un yeniden fethedilmesidir. Bu şekilde kaldıkça “haçlı işgali devam ediyor” anlamı vardır. 

Necip Fazıl Kısakürek Ayasofya konusunda konferans vermiş ve milletimize yapılan hakaretin büyüklüğünü gözler önüne sermişti. Şimdilerde Necip Fazıl gibi onurlu ve hamiyet sahibi insan neredeyse yok gibidir. Her olayı “ilmi siyaset” diyerek hazmeden bu günkü siyasetçilere yazıklar olsun.

Hadi hükümeti anladık. Peki yıllarca Devlet Bahçeli bu küstah Alaton ve avanesine iki kelime söyleyemeyecek mi?

Necip Fazıl Kısakürek’in konferansını hiç olmaz ise bir defa dinlemelerini isterim. Eğer buna imkan bulamazlar ise aşağıda sunduğum özeti okumalarını tavsiye ederim. Bakın ne demiş Kısakürek:  

Gençler! Ayasofya üzerinde çok lâf ettik! Ama lâfta bile onu tasarruf edebilmiş, mülkiyetimiz altına alabilmiş değiliz!

Bana öyle geliyor ki, yalnız mânayı anlasak, yalnız onu yerine getirebilsek, Ayasofya'nın kapıları sabır taşı gibi çatlar, kendi kendisine açılır. İsterse açılmasın; ondan sonra her şey, küçük bir tatbikat işinden ibaret kalır.

İnsana gülerler! Herhangi bir yıldızda bu türlü iddialara girişen milletleri sürecek bir tımarhane olsa, bizi oraya sürerler.Âlemde, cüceleşmiş devlerin, eski rollerini takınmasından daha çirkin bir tablo yoktur.

"- Cüceleşmeyeydin! Şimdi devin hakkından nasıl bahsediyorsun?"

Derler böyle insanlara ve milletlere!..

Evet, sevgili gençler; bir manzumemde söylediğim gibi, kellelerimizi tırnaklarımızla yerinden söküp iki dizkapağımıza yerleştirmenin ve sonra ikinci bir başla onu seyretmenin, kısaca ulvî nefs muhasebesine girişmenin artık günü geldiğini kabul edelim ve avaz avaz haykıralım ki, bizi, şiltesi üç kıtayı kaplayan devi, cüceleştirdiler. Sonra ona iki santim boy ilâve edip, Batının bat pazarı veya bitpazarı elbiselerini giydirdiler. Peşinden de:

"- İşte sana lâyık (özgürlük) ve (uygarlık) budur!"

Dediler.Bu bakımdan Ayasofya... Bakın nedir bu bakımdan Ayasofya?

Bizi bu hâle getiren, annemizin cennet kokulu başörtüsünü sarhoş kusmuğuna bez diye kullanan, ahlâkımızı Paris'in dünya çapındaki kerhanesinden daha aşağıya düşüren, millî kültürümüzü çöplüğe ve millî iktisadımızı kumarhaneye çeviren, zekâmızı maymunlaştıran ve kalbimizi kanserleştiren, tarihi 129 yıllık cereyanın, kendi öz evimizde, yüzümüze kapadığı oda, mukaddesat odamız...

Ayasofya budur!129 yıl boyunca, dışarıdan Batı emperyalizmasının, içeriden de onların sâdık ajanları sıfatiyle kozmopolitlerin, masonların ve nihayet hepsinin birden ana sermayesi ve gönüllü fedaisi halinde, adı Türk, küfür tip ve zümrelerinin idare ettiği bu cereyan, Ayasofya'yı müzeye çevirmekle, sağlık müzelerindeki balmumundan frengili suratlar şeklinde, Türkün öz ruhunu müzeye kaldırmış oldu.

Târihimizde, Fatih'ten başka her hükümdarın (aksiyomu, isterse vatana eklediği toprak Fatih'inkinden bin misli fazla olsun, ulvî kemâl ve noksansızlık mânasına, tamam olmaktan uzaktır. Yalnız Fatih'dedir ki, kendi zaman ve mekânına göre, dâva hedefini, muhteşem ve muazzam bir tamamlık içinde buluyoruz.

İşte bütün bunları (sembolize) eden, remzlendiren de cihanın en güzel beldesi İstanbul ve onun kalbi Ayasofya...

Salibin ağırlığından kurtarılıp hilâlin kanatlarıyla kendisine gök kubbe yolu açılan, böylece Yirminci Asır dünyasına gerçek medeniyet ve ebediyet mimarisinin ne olduğu onunla gösterilen, Batı aklı ve Doğu ruhunu birleştiren eski Bizans eseri ve artık yeni tekbir yuvası tarihi kubbe...

Demek ki, Ayasofya, ne taş, ne çizgi, ne renk, ne cisim, ne de madde senfonisi; sadece mâna, yalnız mâna...

 Ayasofya Türk'ün öz evi ve anayurdu içinde güya Türk'lerin eliyle mânasından koparılıyor, duvarlarından Allah ve Resulünün mukaddes isimleri indiriliyor, iç sıvaları kazınıp putlar meydana çıkarılıyor ve hilâlden ziyade salibin faziletlerini ilâna memur bir müze, yani içinde İslâmiyetin gömülü olduğu bir lâhid haline getiriliyor. Artık o, basit bir taş yığınıdır.

Öyle bir taş yığını ki, sadece kendisinde kıyılan ulvî mânanın katillerini ilân ve ihtarla kalmıyor, üstelik her an salibin ağzından salyasını akıtıcı bir iştah telkiniyle, Türk'ün, ruhiyle beraber maddesini, maddesiyle beraber de ruhunu Hristiyanlık âlemine peşkeş çeken, "buyurun, ne duruyorsunuz; gelin ve bizi esir edin!" diyen bir hava yaşatıyor. Ayasofya'nın hilâl hâkimiyetinden uzaklaştırılmasıyla düşmana aşılanan gayret, bir ordunun harp plânlarını satmaktan beter bir tehlike ve suç belirtir. Eğer o kökünden traş edilse ve yıkılsa bir şey değil de, bu haliyle, bütün bir milleti ve tarihi her an öldürüp yine dirilten ve tekrar öldüren bir felâket...

Böylece, Batı dünyasının bize içimizden, içimizdeki ajanları vasıtasıyla yaptırdığını, ne Haçlılar yapabildi, ne Moskof, ne de Ayasofya'nın gözü dönmüş şehvetlisi Yunanlılar...

Milyonluk bir orduda, bir emirle, herkes silahını kalbine dayayıp tetiği çekse ve intihar etse, bu emrin o orduya vereceği zararı hangi düşman sağlayabilir? Ayasofya'nın kapatılması işte böyle olmuştur. Ve Türk tarihine, mukaddesatına, ruhuna, ihanetlerin en büyüğü şeklinde meydana gelmiştir. Türk'ü yoktan var ettiğini iddia eden bir zümre ve (klik) zihniyeti, Ayasofya ile Türk vatanını, göklerdeki aslî ve hakikî vatanıyla beraber satmıştır.Allah diyen bu millet mutlaka kalacak; ve kalacağına göre, öteki dünyadakinden evvel, bu dünyada hesap gününü açacaktır. Ayasofya, muayyen bir idare ve zihniyetin getirdiği, ruhî, ahlâkî, içtimâi, iktisadî, idarî, siyasî felaketler eliyle Batı dünyasına takdim edilen hediye kutusu üzerindeki fiyonklu kordelâdır.

Belirttik ki, kendi öz mukaddesat ve târihini kendi öz yurdunda maskara edenlere, o mukaddesat ve tarihin düşmanları hürmet etmez, tiksintiyle bakar. İşte, dünyada ve dış politikada yüzümüze kapanan kapılar bunun için kapanıyor. Doğrudan doğruya bunun için olmasa da dolayısıyla bunun için... Şahsiyetsizliğin ceremesi... Bunun içindir ki, Avrupa, köküne kadar şahsiyet heykeli İkinci Abdülhamid Han'a hürmet ediyordu. Almanya imparatoru (Vilhelm) siyaseti ondan öğrendiğini söylüyor ve Prens (Bismark) tam bir Abdülhamid düşmanı olduğu halde, onu, asrın en büyük siyaset dehası diye gösteriyordu. Eğer Abdülhamid'e, Ayasofya'yı müze yapması karşılığında bütün dünya hazinelerini vereceklerini söyleseler, nefretle reddeder, imparatorluğunu elinden almakla tehdit etseler son damla kanına kadar akıtmakta tereddüt etmezdi.

Çünkü Ayasofya'nın kapılarıyla beraber ruhumuzu kilitlediler. Her mâna, her hikmet, her münasebet Ayasofya'ya bağlı...

Ayasofya açılmalıdır. Türk'ün bahtıyla beraber açılmalıdır.Ayasofya'yı kapalı tutmak, Yunanlıya "ben yapamıyorum; sen gel de kendi hesabına aç!" demekten farksızdır.

Ayasofya'yı kapalı tutmak, Birleşmiş Milletler'den Afrikalı yamyam devletlerine kadar aleyhimize rey verdirip kendileri müstenkif geçinen Batılılara "artık benim hayat hakkım kalmadı!" demektir.

Ayasofya'yı kapalı tutmak, bu toprağın üstündeki 30 milyon ve altındaki 30 milyar Türk'ün semâları tutuşturan lanetine hedef olmaktır.

Gençler! Bugün mü, yarın mı, bilemem!Fakat Ayasofya açılacak!.. Türk'ün bu vatanda kalıp kalmayacağından şüphesi olanlar, Ayasofya'nın da açılıp açılmayacağından şüphe edebilirler.

Ayasofya açılacak... Hem de öylesine açılacak ki, kaybedilen bütün mânalar, zincire vurulmuş masumlar gibi onun içinden fırlayacak! Öylesine açılacak ki, bu millete iyilik ve kötülük etmişlerin dosyaları da onun mahzenlerinde ele geçecek...

Ayasofya açılacak! Bütün değer ölçülerini, tarih hükümlerini, dünyalar arası mahsup sırlarını, her iş ve her şey hakkındaki gerçek miyarları çerçeveleyici bir kitap gibi açılacak...

Allah tarafından mühürlenmiş kalplerin mühürlediği Ayasofya, onların aynı şekilde mühürlemeğe yeltenip de hiçbir şey yapamadığı, günden güne kabaran akınını durduramadığı ve çığlaştığı günü dehşetle kolladığı mukaddesatçı Türk gençliğinin kalbi gibi açılacak...

Ayasofya'yı, artık önüne geçilmez bu sel açacak...Bekleyin gençler!.. Biraz daha rahmet yağsın... Sel yakındır.

Vehbi KARA

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert