Yaşar BAŞ Pendik seçimleri
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Pendik seçimleri
Yaşar BAŞ

Pendik seçimleri

Cumhur İttifakı Ak Parti kontenjanından Pendik için Pendik ile özdeşleşmiş bir isim Ahmet Cin’i aday gösterdi.

Pendik, Ak Parti Belediyecilik deneyiminin kalbi sayılabilecek birkaç yerden biri. Kesintiye uğramadan uzun bir süreden bu yana AK Partili belediye yönetimleri var iktidarda. 1994 yılında Erol Kaya ile başlayan serüven, 2009 seçimlerinde Kenan Kaya ile devam etti. Şimdi Ahmet Cin aday.

Benim gözümde Kenan Şahin de çok başarılı iki hizmet dönemi geçirdi ama Pendik deyince aklımıza ilk gelmesi gereken efsane üç dönem Pendik Belediye Başkanlığı yapan Erol Kaya’dır. Erol Kaya ile Pendik bir kent kimliği kazandı. Şehir olarak büyük bir gelişim gösterdi. 

Cumhur İttifakı adayı Ahmet Cin de Erol Kaya gibi Sakarya doğumlu. İlkokulu Sakarya›da, ortaöğrenimini İstanbul Pendik›te tamamlamış. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi›ni bitirdikten sonra, Pendik›te mühendislik plastikleri imalat ve ihracatı yapan sanayi şirketi ile iş hayatında da son derece başarılı olmuş. Aynı zamanda Mali Müşavir. Siyasete, Refah Partisi Pendik İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak başlamış, Fazilet Partisi Pendik İlçe Başkan Yardımcılığı yapmış. 

1999 yerel seçimlerinde Fazilet Partisi’nden Pendik Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi seçilmiş. Bu dönemde, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapmış. 

Ahmet Cin’in çok güçlü bir teşkilat geçmişi de var. AK PARTİ İstanbul 1. Bölge Teşkilatından sorumlu İl Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptıktan sonra, Halkla İlişkilerden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı ve Yerel Yönetimlerden sorumlu il başkan yardımcılığı ve İl Başkan Vekilliği görevlerini yürütmüş. Pendikspor Kulübü Başkanlığı, Pendik’teki işadamları ve sanayicilerin bünyesinde yer aldığı 2005 yılında kurulan Pendik Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (PESİAD) başkanlığını da yapmış bir isim Ahmet Cin.

Ömrünü siyasete vermiş, siyasetin tüm kademelerinde görev yapmış siyasetin değerleriyle yoğrulmuş bir isimden söz ediyoruz.

Kariyeri, iş hayatındaki başarısı, siyasetteki istikrarı ve sivil toplum alanındaki katkılarıyla siyasete değer katacaktır.

Önceki seçim sonuçları gösteriyor ki, Cumhur İttifakı Pendik’te açık ara önde. Ahmet Cin ile bu ivme yukarıya doğru hareketlenecektir. 

Pendik Belediyesi son yirmi beş yılını aynı siyaset çizgisinde geçirdi. Daha önceki belediye başkanları da çok başarılı hizmetler yaptı. Ancak bu sefer Pendik Ahmet Cin ile daha da yukarıya sıçrayacaktır.

 

Yaşar BAŞ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert