Özhan KIZILTAN Büyük Locanın Gizli Belgeleri - 3, Biraderlerim Yalanla Kandırıyorlar Sizi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Büyük Locanın Gizli Belgeleri - 3, Biraderlerim Yalanla Kandırıyorlar Sizi
Özhan KIZILTAN

Büyük Locanın Gizli Belgeleri - 3, Biraderlerim Yalanla Kandırıyorlar Sizi

Büyük Üstat Bülent Akkan, derneğin resmi web sitesinde yayınladığı mesajında masonluğun bireysel bir öğreti olduğunu beyan etmişti.

Ne demişti?

“Hür masonluk her türlü siyasi ve dini tartışmaların uzağında kendini geliştirmeye, yetiştirmeye yönelik felsefi çalışmalar yapan bireysel bir öğretidir”

İnanmış mıydık?

Aslını isterseniz, üzerindeki yeşil önlüğe, dirayetli duruşuna itimat edip içindekini de bir o kadar güvenilir bulduğumuz dönemlerde bizler de inanıyorduk bu insanlara… Beyefendi ve pek muteber davranışlarına kanarak, masonluğu kafamızda oturttuğumuz saygın mertebeye koyarak, tüm yöneticileri de kendimiz gibi güvenilir bilerek, elbette inanıyorduk. Biraderler de inanmıştır mutlaka. Büyük Loca tarafından deklare edilen beyanlara, Tekris Töreni ile bir tür hipnoza sokulan masonlar tarafından itibar edilir. Oysa mason localarında hiçbir şey göründüğü gibi değildir.  Hatta masonluk da göründüğü kadar masum değildir.

Sayın Akkan, bu ifadesiyle hem dışarıyı hem de üyelerini kandırmaya devam ediyor. Kendini yetiştirmek isteyenler, gündelik siyasi ve dini tartışmaların ötesinde sığınacak bir liman arayanlar, kardeşlik ve sevgi gibi ulvi duyguların oltasına takılanlar, geri plandaki siyasi hesapların, kendilerine yapılan algı operasyonlarının, zihin kontrolünün, localarda verilen subliminal mesajların, golabal siyasi savaşın kurbanı oluklarının farkında değiller. Başarılı tekniklerle, hepsi zaman içinde adeta aynı tornadan çıkmışçasına benzer siyasi tezlere, benzer dini anlayışa sahip bireyler oluveriyor.

Hâlbuki din ve siyaset localarda yasaklanmış!

Üyelerden sır gibi saklanan strateji raporunu incelemeye devam ediyoruz. 17 Şubat 2015 tarihli “HKMBL İçin Stratejik Planlama Çalışması” adlı belgenin 12.sayfasındayız. Aynen şu ifadeler yazılı:

“…Tanzimat’tan beri süregelen ve Atatürk Devrimleri ile taçlanan düşünsel, toplumsal ve siyasal ilericilik hareketleri artık durmuş ve hatta geriye doğru yönelmiştir. O halde masonik faaliyetlerin durağanlaşması değil şaha kalkması gereken bir zaman diliminde olduğumuzu idrak edip, rehavete kapılmamak, silkinmek ve var gücümüzle büyümeye çalışmak zorundayız.”

Biraderlerim, ah benim biraderlerim. Yalanla kandırıyorlar sizi.

Kâmil insan olmaya çalışırken perdenin arkasında yapılan siyasi hesaplar sayesinde muhalefetin bir parçası haline getiriliyorsunuz. Uluslararası çıkar hesaplarında muhalefete verilen altı doldurulmamış sözde Atatürkçü - Milliyetçi rolü oynatmaya çalışıyorlar.

Bu adamlar sizi uçurumun kenarına kadar götürür, sonra da oradan toz olur gider. Hepsi kendi gemisini yürütme peşinde. Asıl dertleri uzun süredir iktidarın nimetlerinden yararlanamamalarıdır. Büyük Holdinglerin akçalı işlerinden uzak kalmalarıdır, eskiye göre züğürtleşmeleridir. İttihat ve Terakki’ye sahip çıkıyormuş gibi tespitler yapmalarına kanmayın, onlarda o yürek yok. Aralarında 12 Eylül döneminin adamları var, ilerici falan değiller.

Gösterdikleri yolda yürüyecek cesaret ve dirayete de sahip değiller. Felsefi olarak yabancı büyük localara göbeği bağlı bu tip adamların yaptığı hamasetle siz ne Türkiye’yi daha ileri bir çizgiye taşıyabilirsiniz, ne de Obediyans’ınızın bağlı bulunduğu İngiltere sonuna kadar sizin arkanızda durur.

“HKMBL İçin Stratejik Planlama Çalışması” adlı gizli rapordan anladığımız kadarıyla birilerinin telkinlerine kanarak, sözde ilericilik kisvesi altında İngiliz masonluğuna bağlı locaları ülke genelinde yaygınlaştırmaya, adam kazanmaya çalışıyorlar.

Şaha kalkacaklarmış!

Mason derneğini yönetenlerin, birilerini gaza getirmek için localarda gardırop Atatürkçülüğü yaptıklarına, söylemeleriyle sizleri etkilemeye çalıştıklarına şaşırmamak gerekir. Ritüellerdeki gibi tiyatro oynamayı severler, ama onu da hakkıyla yapamazlar. Amaç daha fazla adam kazanıp onları tesviyeye getirerek, tornadan çıkmışçasına “Teopolitik” açıdan benzer bireyler yaratmaktır. Bu arada üyelerden topladıkları paraları da bir güzel yiyip sonra gazetelere düşerler.

Sizlere her fırsatta “kamil insan olmaya çalışıyoruz” diyenlerin, bu işlerin çok uzağında olduğunu, Büyük Loca’nın gündeminde her zaman siyasetin ve ticaretin yer aldığını, perde arkasından bu şekilde siyasi tespit ve hamaset yapanların, ülkemiz için mason localarının şaha kalkması gerektiğini söyleyenlerin, günü geldiğinde bir tek kendilerinin ve efendilerinin menfaatleri için şaha kalkacaklarını, kendi menfaatlerine olan düşkünlüklerinin global sermaye tarafından da çok iyi bilindiğini asla unutmayın.

Kanmayın bunlara sevgili biraderlerim…

Özhan KIZILTAN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Şükrü a.     0000-00-00 Teşekkurlr ağabey, her dinde her zaman gizli öğretiler var ve aynı öğretinin şubeleri sanlki.. kimse yolunu tutmadan yordamını tam öğreneyor sanki, 2 fasıl varmış gibi ama 3 üncü bi fasıl var, 9 ,10 vahdet öbür meçhul, bilgi mümkün müdür
GALERİLER