Yücel EMRAH Ben Muhammed...
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ben Muhammed...
Yücel EMRAH

Ben Muhammed...

Ben Muhammed...

Kuru ekmek yiyen bir kadının oğlu...

Ben Muhammed...

Atam İbrahim’in varisi, nur yüzlü Abdullah'ın evladı, iffet timsali Amine'nin yetimi, zemzem sahibi Abdulmüttalip’in öksüzü, kutsal Hira'nın talebesi, Ruhul Kuddüs Cebrail'in dostu ve Rahman ve Rahim olan Allah'ın kulu ve son peygamberiyim.

Ben Muhammed...

İffet timsali Kübra'nın yâri, annem Fatıma’nın babası, Harun olan Ali'nin Musa’sı ve cennet şehitlerinin atasıyım.

Ben Muhammed...

Kutsal belde Mekke'nin Emini, ilk mabed Beytullah'ın hakemi, hüzün yılının hüznü, İsra ve Mirac’ın yolcusu ve zulme başkaldıran Erdemli Toplum'un (Hılful Fudul) üyesiyim.

Ben Muhammed...

İnsanları ve cinleri, kulluk ve ibadet etmeleri için yaratan Allah tarafından müjdeci ve uyarıcı olarak gönderildim. Bana indirilen yalnızca bir öğüt ve apaçık bir Kur'an'dır. Şüphesiz ben ancak sizin benzeriniz olan bir beşerim. Ve tüm alemlere rahmet olarak gönderildim. Ancak insanların çoğu bilmiyorlar.

Ben Muhammed...

Sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası değilim. Ben elçilerden bir türedi değilim, bana ve size ne yapılacağını da bilemiyorum. Ben sizin gibi bir beşerim. Ne var ki bana, ilahınız ancak bir ilah olduğu vahyolunuyor. Ve Kur'an'ı okumakla emrolundum.

Ben Muhammed...

Andolsun sizin sıkıntıya uğramanız beni incitir ve üzer. Çünkü ben size çok düşkün, müminlere çok şefkatli ve merhametliyim. Musa gibi sizlere yumuşak davrandım. Şayet kaba ve katı yürekli olsaydım dağılıp giderdiniz.

Ben Muhammed...

Kitabı, hikmeti ve size bilmediğiniz şeyleri öğretiyorum. Şişer ne verdiysem onu alın. Size neyi yasakladıysam ondan da kaçının ve Allah'tan korkun. Çünkü Allah’ın azabı şiddetlidir. Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyunuz ki Allah da sizi sevsin ve sizi bağışlasın.

Ben Muhammed...

Size iki şey bırakıyorum; onlara temessük etseniz necat bulursunuz. Biri Kitabullah / Kur'an, biri Âl-i Beytim.

Yücel EMRAH

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sibel     0000-00-00 Çok güzel
Musa Güner     0000-00-00 Muhteşem..
GALERİLER