Aydan KURT Farklıyız, farkındayız, buradayız!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Farklıyız, farkındayız, buradayız!
Aydan KURT

Farklıyız, farkındayız, buradayız!

Ya Siz?

Karabağlar’da ilk kadın sivil toplum örgütü olan İZKAB, kurulduğu günden itibaren eğitim seminerleri düzenledi.

İlk kurulduğumuz zamanlarda seminerlere katılımcı sağlayabilmek için kırtasiyeden çıktı olarak elde ettiğimiz kâğıtları davetiye olarak kullandık. Bu davetiyeler dernek üyelerinin sayesinde pazarlarda, sokaklarda, okul önlerinde gibi çeşitli yerlerde dağıtılması sağlandı.

Dünyayı değiştirmek için kullanabileceğiniz en güçlü silah eğitimdir. “Nelson Mandela”

Buradan yola çıkarak ilk yaptığımız seminer kadın hakları ile ilgiliydi. Derneğimizde yapacağımız ilk seminer olduğu için katılımın yoğun olmayacağını düşündük ve salonun büyük bir kısmını masa ile doldurduk. Seminerimiz başladığında ise masaların bir kısmını dışarı çıkarmak zorunda kalmış olmamız bizde büyük bir mutluluk yarattı. Bununla birlikte seminer sunumunu gerçekleştiren Av. Nilgün Şentuna hanımefendinin yoğun katılımdan dolayı bizleri tebrik etmiş olması ayrıca mutluluk vericiydi.

Kadın hakları ile ilgili seminerin yanı sıra insan hakları, hasta hakları gibi daha birçok konuda etkinlikler ve seminerler yapıyoruz.

Bunlardan bir tanesi ise Konak Kemeraltı girişinde bulunan Kızılay’a ait kan bağışı aracı önünde arkadaşlarımızla birlikte sadece broşür dağıtarak günlük 50-60 ünite kan bağışını 120 ünite yapmış olmamızdır.

Bizler ev hanımı olabiliriz. Lakin ev hanımları en zor mesleği icra ediyorlar. Kolay mıdır? Anne, baba, aşçı, doktor, psikolog ve daha nicesi olmak. İşte bu kadınlar zorluklara rağmen toplum yararına etkinlik ve seminerler gerçekleştiriyorlar. En güzeli de ben değil BİZ olmayı başarıyorlar.

Aydan KURT

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert