Vehbi KARA ABD’den Sonra Rusya’yı da Suriye’den Kovacağız
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
ABD’den Sonra Rusya’yı da Suriye’den Kovacağız
Vehbi KARA

ABD’den Sonra Rusya’yı da Suriye’den Kovacağız

Ordumuzla birlikte hareket eden Suriye Milli Ordusu, destanlar yazıyor. 9 Ekim 2019 tarihinde başlayan “Barış Pınarı Operasyonu” Türk-Arap kardeşliğini fevkalade geliştirerek devam ediyor. Allah’ın izni ile bu operasyonlar Kudüs’ün fethiyle sonuçlanana kadar devam edecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın…

Bu söylediğim hususlar belki bazılarına hayal gelecektir. Lakin şu hususu kimse unutmasın. Biz Türkler ve Araplar ne zaman dinimize sarılmış isek işte o zaman dünyanın efendisi olmuş bütün kavimlere hükmetmişizdir. Yok eğer; ne zaman İslam ahlakından uzaklaşıp zevkü safa alemine dalmış isek perişan olup çıkmışızdır.

İşte Selçuklu ve Osmanlı Devletleri çok güzel bir örnektir. Arap kardeşlerimizle yan yana omuz omuza verdiğimizde önümüzde hiçbir dünyevi güç barınamamıştır. Tarih bize şu dersi vermiştir ki Moğollar ve Haçlılar, defalarca kılıçtan geçirilip cehennemin dibine gönderilmiştir.

Bu gerçeği gören Yahudi ve Haçlılar, yeniden mağlup olmamak için Arap kardeşlerimizle aramızı açmaya çalışmış her türlü desise ve yalanı üretmişlerdir. Örneğin; Çanakkale’de Kafkasya’da on binlerce Arap kardeşimiz bizimle omuz omuza çarpışıp şehit düşmüştür. Gerçekler bu kadar açık ve net iken bazı Sabetay Yahudisi ahlaksız serseriler, aynı çöl bedevisi bazı kabilelerin askerlerimize saldırmasını bahane tutarak Arapları düşman haline getirmeye çalışmışlardır.

Ne gariptir ki; milyonlarca altın ile Mekke Valisi Hüseyin’i isyana teşvik eden İngilizler, hiçbir zaman suçlu ilan edilmezken; birlikte savaştığımız Araplara kin kusan bedbahtlar türemiştir. Arap kılığına girmiş Lawrens’ler sırtımızdan bıçaklamış iken Arap kardeşlerimiz “günah keçisi” ilan edilmiştir.

İşte şimdi Türkler ve Araplar uyanmıştır. Yahudi ve Haçlıların yalanlarına kanmamaktadırlar. Nasıl ki ilk üç operasyonda Suriye’de büyük başarılar kazandık; Allah’ın izni ile şimdi çok daha büyük destanlara imza atacağız. Önümüzde ister ABD çıksın ister Rusya, hiçbir şekilde duramazlar. Eninde sonunda kuyruğunu kısıp bu İslam topraklarından defolup gideceklerdir.

ABD ve Rusya, kendi aralarındaki gizli anlaşmalar nedeni ile asla bir sıcak çatışma içine girmemişlerdir. Yakın bir örnekten yola çıkarak şunu söyleyebiliriz:

Bundan birkaç yıl önce Obama döneminde yüze yakın Tomahawk füzesi fırlatan ABD, Rus askerleri zarar görmesin diye bunu haber vermişti. Ruslar da Esed rejimine haber vermiş dostlar alışverişte görsün diye milyarlarca dolarlık güdümlü füzeler, değeri bir milyon dolar bile etmeyen kümesten binaları vurmuştu.

Güya; kimyasal silah kullanan Suriye rejim ordusu vurulmuştu. İnsanları uyutmayı çok iyi beceren ABD ve Batı medyası, insanları ahmak yerine koyarak Suriye’yi karıştırmaya devam etmişti. DAEŞ denilen kanlı terör örgütünü aynı PKK/YPG gibi milyarlarca dolar harcayarak semirtip büyüten ABD, aslında bir terör devleti kurarak Türkiye’nin bölünüp parçalanmasını amaçlamıştı.

“Yiğit düştüğü yerden kalkar” demiş atalarımız. İşte bundan tam 101 yıl önce büyük bir ihanet sonucu ordularımız İngiliz Generali Allenby’nin önünden geri çekilerek Mondros Mütarekesini imzalamak zorunda kalmıştı. Bu büyük bozgunun sorumlusu Osmanlı Paşaları, Toros dağlarının kuzeyine çekilerek tamamen Türklerden meydana gelen bir ulus devlet kurma hayali içerisindeydiler.

Arap çöllerinde ne işimiz var? Diyerek askerlerimizin savaş azmini kırıp verdikleri geri çekilme emirleri sonucu Türk tarihinde emsali görülmeyen büyük bir yıkım yaşamıştık. 250 bine yakın askerimiz şehit ve esir düşmüştü. Bu ihanetin detaylarını defalarca yazdığım için tekrarlamak istemiyorum. Hem şimdi zafer zamanıdır. Kurulan tuzakları bir bir boşa çıkarıp İslam’ın güzelliğini ortaya çıkarmak gerekiyor.

İşte Trump, büyük bir direniş gösteren ABD derin güçleri ve Siyonist ittifakını ikna ederek Suriye’den tekrar çekileceğini söyledi. Bizim yıllar önce aynı sözü söyleyen gaflet ve dalalet hatta hıyanet içindeki Paşalarımız gibi “Arap çöllerinde ne işimiz var?” diyerek geri çekileceğini ilan etmiştir.

ABD’nin bu ata topraklarında petrolden başka hiçbir işi yoktur. Keza Rusya’nın da bu topraklardan kovulması gerekiyor. Çünkü bu topraklarda tam 800 yıldan beri Türkler, Araplar ve Kürtler gibi Müslüman topluluklar yaşamaktadır. Biz yeter ki; İslam ahlakı ile ahlaklanıp Ensar gibi dayanışma içerisinde olalım. Allah’ın izni ile birkaç yıl içinde sadece ABD ve Rusya değil; İran ve İsrail’i de dize getirebiliriz. Zira toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez, vesselam…

Vehbi KARA

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert