Ahmet DÜZGÜN Timsah Gözyaşları
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Timsah Gözyaşları
Ahmet DÜZGÜN

Timsah Gözyaşları

Kurtla oturup, kuzuyu mideye indirmenin planlarını yapacak, sonra plan tutmayınca çobanın yanına varıp ağlayacaksınız. Ne tür bir vakasınız.

Ormanı gizli ateşe verecek, sonra da yangına ilk kova suyu siz dökeceksiniz. Hem nalına hem de mıhına vuracaksınız, sonuç istediğiniz gibi olmayınca da toplum mühendisliğine soyunacak ciddi analizler yapacaksınız.

Oturduğunuz yerden bu milletin hissiyatına güya tercümanmış gibi meydanlarda nutuk atacaksınız, Millette sizin bu numaranızı yiyecek öyle mi?

Sizin o timsah gözyaşlarınıza bu millet av olmaz. Olsa olsa siz bu millete av ve yem olursunuz. Siz ağlaya durun, timsah gözyaşları döke durun bu millet ve devlet sizin o kalın derinizden nasıl ayakkabı yapacağını çok iyi bilir.

Pensilvanyalı hainin dualarına gizli gizli amin diyecek, darbeyi başaramayınca da meydanlara bayrak sallamaya koşacaksınız. Ne tür bir yaratıksınız.

Sizi bu insanların tanımadığını mı sanıyorsunuz! Bu işin içinden Kolayca sıyrılacaksınız öyle mi. Ancak kendinizi kandırırsınız.

İşin ciddiyetini hafife alanlar ve düştüğümüz durumu sinsice savsaklamaya çalışanlar var. Emperyalist dünyayı arkasına alıp millete bu yaşattıklarını tiyatro deyip geçiştirmeye çalışıyorlar.

Hainlikleri gerçekleşmeyince de korkularından eline bayrak alıp meydanlarda bayrak sallıyorlar. Salağa verip sazana yatıyorlar. Meydanlarda nutuk atıyorlar.

Meydanlarda millet için değil Makam ve mevki elde etmek için şov yapanlar sizi de tanıyoruz. Bizi iğnenin deliğinde ikinci defa geçiremeyeceksiniz.

Biz döndük diyenlerin de adam gibi dönüp dönmediğini itiraflarından yani istiğfarlarından anlarız. Bi kussunlar bakalım önce bi itiraf etsinler, kimleri itibarsızlaştırdıklarını, işinden gücünden ettiklerini, kimlerin başına çorap ördüklerini, Tezgahlar kurduklarını. Önce görelim duyalım ondan sonra bakarız durumlarına...

Korkularından bi taraf olamayanlar, ödleri... Karışanlar, münafık ruhlu insanlar hepinizi iyi, biliyoruz. Milletin arasına fitneden başka bir şey sokmadınız. Sinsice yaptığınız bu alçaklığı bu millet asla unutmayacak.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER