Ahmet DÜZGÜN Milletin Zaferi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Milletin Zaferi
Ahmet DÜZGÜN

Milletin Zaferi

Milletin yıllardır neden iktidar olamadığı çok iyi anlaşıldı. Bu millet yıllarca önündeki engelleri yıkmak için iktidar olmak için didindi durdu. Fakat her defasında önünde kaymağa talib bir avuç imtiyazlı ve zengin sınıf hiç eksik olmadı.

Önceleri zadelik vardı siyasette yıkıldı. Bir dönem masonluk ve imtiyazlı zengin sınıf ipotek koymuştu halkın iradesine, derken şimdide cemaat belası ile karşı karşıya. Sıra bir türlü halka yani bu millete gelmedi. Bir türlü Milletin olmadı iktidar.

Ama şimdi sıra millette. Millet kendini iktidar yapmayan bu kibirli mahlukları, ne hale getirdiğini çok iyi gördük. Tevazunun ve sabrın gizli kudret tokadı kibirlileri öyle bir yerle bir etti ki hallaç pamuğuna döndü hepsi. Sahibsiz sandılar garibim bu milleti.

Halk, bu kendini beğenmişlere, kibirlilere, kendilerine tepeden bakanlara, aşağıdan öyle sert bir kroşe vurdu ki çeneleri darmadağın oldu. Hakkın görünmez kudret eli halkın üzerinden tecelli ederse, işte sonuç böyle olur. Kim engel olabilir buna, yine sahibinden başka.

Allah rızası için hizmet ediyorlarmış. Kimeymiş bu hizmet? Millete mi yoksa imtiyazlı seçkin mensuplarına mı? Şimdi çok iyi anladık ki tüm kamu kuruluşlarında öncelik yine bu imtiyazlı sınıfın ve mensuplarınınmış yaşadık ve gördük…

Sınavlarda hep onlar kazanıyor. Hep önce işe girenler onlar. Garibim vatandaşın çocuğu ise beklesin. Üniversitelerdeki durum nasıl, yine aynı böyle başarılı bir öğrenci olmak yetmiyor, diploma alabilmek için kaliteli ve sadık mürid olmak yeterli, mezunsun! İşte sana hayat. Önün açık. Ne güzel çark.

Düşünsenize, vatandaş adliyede haklı olduğun bir dava sebebiyle mahkemeye başvuruyor, bir ayda çözülecek dava bir yılda çeşitli nedenlerden dolayı uzuyor, çözülmüyor. Farzedin aynı gün mahkemeye başvuran bir fetöcü’nün meselesi, en kısa zamanda çözülüyor. Ne güzel!

Kim yapıyor bunu, tabi ki avukatların fetö’cü imamı. Ne yapıyor bu fetö’cü avukatların imamı. Adliyede istediği zaman, istediği kararı aldırıyor. Sonra bu hizmetinden dolayı umre sevabı aldığına inanıyor bunlar. Garibim vatandaşta bekliyor. Adalet erkenden fetö’cülere gelirken, mazlum vatandaşa 1 yıl sonra geliyor. Sorarlar bunun hesabını birgün adama, işte o gün geldi sordular..

Yıllarca halkın dediği değil, imtiyazlıların ve belirli seçkinlerin dediği oluyordu hep. Bunun böyle gitmeyeceği belliydi.

Bİrgün her şey güzel olur değişir umudunu asla yitirmedik. Bu Millet gerçekten iktidar olduğunda, imtiyazlılar ve kibirliler bilsin ki bu millete köle olmaya mahkumdurlar. Savaşımız ve mücadelemiz ''kibirli davrananlara ve onların yandaşlarınadır. Ve üstünlük ancak ve ancak takvadadır... Selam ile

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER