Kudüs Canik Kardeşliği
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kudüs Canik Kardeşliği
24.08.2017 09:38:03

 

Kudüs Canik Kardeşliği

Canik Belediyesi organizasyonunda Kudüs'ten kamp için Samsun’a gelen Abnaa Al-Quds futbol takımı ile Samsunspor U-21 takımı karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı izleyen Canik Belediye Başkanı Osman Genç,” Spor özü itibariyle dostluk, kardeşliktir. Kitleleri bir araya getiren sporu, doğru kullandığımızda hep birlikte dünyada barışı tesis edebiliriz” dedi.

Canik Belediyesi’nin misafirliğinde Kudüs’ten gelen Abnaa Al-Quds futbol takımı lig öncesi kamp dönemini Canik’te geçiriyor. Kamp programı dahilinde Kudüslü futbolcular Canik Belediyesi’nin girişimiyle Samsunspor U-21 takımı ile dostluk maçı yaptı. Karşılaşmayı Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsunspor Gençlik Geliştirme Eğitim Merkezi Koordinatörü Besim Durmuş ve Samsunspor U-21 Takımı Teknik Sorumlusu Mustafa Sinecek’te izledi.

KUDÜS SAMSUNSPOR KARDEŞLİK MAÇI OYNANDI

Sporun kitleleri bir araya getirdiğini ifade eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç,” Spor evrenseldir. Kitleleri bir araya getirir. Sporun bu birleştirici yönünü iyi değerlendirmek gerekiyor. İşte ev sahipliğimizde Kudüs’ten gelen misafirlerimizi Samsunumuzda ağırlıyoruz. Kudüslü misafirlerimizi şehrimizle buluşturmak, kardeşliğimizi pekiştirmek adına Samsunspor U-21 takımımız ile maç yapma kararını aldık. Teklifimizi geri çevirmeyen Samsunspor Gençlik Geliştirme Eğitim Merkezi Koordinatörü Besim Durmuş ve U-21 Takımı Teknik Sorumlusu Mustafa Sinecek’e teşekkür ediyorum “ dedi.

KUDÜS AĞLARSA CANİK AĞLAR

Kudüs’ün içlerinde kanayan bir yara olduğunu ifade eden Başkan Genç, “ İsrail’in yıllardır Filistinli kardeşlerimize uyguladığı şiddet ve terör eylemleri bizi kahrediyor. Canik olarak her zaman bu haksız işgale tepkimizi yükselttik. Yükseltmeye de devam edeceğiz. Kudüslü futbolcularımızı Canik’te ağırlamamız da kardeşliğimizin, medeniyetimizin ve bu aidiyet duygusunun gereğidir. Canik Belediyesi olarak her zaman mazlum coğrafyalardaki Müslüm kardeşlerimizin yaralarına merhem olmaya, elimizi uzatmaya devam edeceğiz” dedi.

MAÇ ÖNCESİ KARDEŞLİK GÖRÜNTÜLERİ

Başlangıç vuruşunu Başkan Genç’in yaptığı karşılaşma öncesi Kudüs’ün Abnaa Al-Quds takımı ve Samsunspor U 21 takımı, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsunspor Gençlik Geliştirme Eğitim Merkezi Koordinatörü Besim Durmuş ve U-21 Takımı Teknik Sorumlusu Mustafa Sinecek bir araya gelerek fotoğraf çektirdiler. Filistin ve Türk bayraklarının açıldığı karşılaşma öncesi, Kudüslü yöneticiler Başkan Genç’e 55 numaralı forma hediye ederken, Kudüslü futbolcular da Samsunsporlu futbolculara Filistin atkıları takdim etti.

Karşılama 1-1 sona erdi.

​Canik Belediyesi’ Abnaa Al-Quds futbol takımı Kudüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert