Kulaklarınızı kapatmak çözüm değil!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kulaklarınızı kapatmak çözüm değil!
04.10.2019 09:56:32

 

Kulaklarınızı kapatmak çözüm değil!

Büyük Anadolu Meydan Hastanesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı Opr. Dr. Davut Tepe, "Kepçe kulak estetiği hastaların sosyal iletişimini, kendine olan güvenini arttıran başarı girişimlerdir." dedi.

Büyük Anadolu Meydan Hastanesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı Opr. Dr. Davut Tepe, kepçe kulak estetiği hakkında bilgi vererek, "Kulaklarınızı Kapatmak Çözüm Değil! Kepçe Kulak estetiği ile kusursuz bir kulak yapısına sahip olabilirsiniz." dedi.
Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı Opr. Dr. Davut Tepe sözlerine şöyle devam etti: "
En sık görülen kulak şekli bozukluğu olan kepçe kulak problemi, kulak ile kafa arasındaki açının normalden daha fazla olmasındandır. Bu, kulağın büyüklüğünün değil aradaki açının fazla olması anlamına gelir.
Kişinin kulak gelişimi yaklaşık olarak 6 yaşında tamamlanmış olur. Özellikle kepçe kulak sorunu olan çocukların kulakları çok büyük gözükür. Oysa kepçe kulak sorunu kulak boyutları ile ilgili değildir, bu sorun kulağın duruşu ile alakalıdır.
Bebeklik döneminde pek önemsenmeyen bu durum, çocuğun arkadaş edinip sosyalleşmeye başladığı 4 yaşından itibaren çocuğun kendisi tarafından bir sorun olarak algılanmakta ve okula kayıt olma sürecine kadar bu durum kaygı artarak devam etmektedir.
Kulaklarda oluşan deformite durumu, özellikle sosyal çevrede, arkadaş çevresinde veya iş yaşamında kişinin özgüvenini etkilemekte, kişinin kulaklarının şeklinden çekinmesine ve sosyal olarak özgüvenin düşmesine neden olmaktadır.
Ardından ise psikolojik olarak rahatsızlıklara kadar varabilen bir süreci başlatmasına neden olur.
Bunun içindir ki kepçe kulak ameliyatları dediğimiz estetik operasyonlar hastaların sosyal iletişimini, kendine olan güvenini arttıran başarı girişimlerdir.
Bu sorunu siz ya da çocuğunuz yaşıyorsa mutlaka uzman bir doktor desteği alabilirsiniz" diyerek sözlerine son verdi.

kepçe kulak sorunu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER