Advert
Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda Muhteşem Sesler Kur’an-I Kerim’le Buluştu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda Muhteşem Sesler Kur’an-I Kerim’le Buluştu
06.06.2017 09:27:54

 

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda Muhteşem Sesler Kur’an-I Kerim’le Buluştu

Türkiye televizyon tarihinde ilk kez yapılan “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nın ikinci haftası beşinci gününde Kur’an-ı Kerim’i güzel okuyanları ekranlarda buluşturdu. Katılımcılardan Ankara Kocatepe Camii Müezzini Furkan Tıraşçı muhteşem tilavetiyle Haftanın Finali’ne ismini yazdırdı.

ANKARA’YI İNLETEN SESTEN MUHTEŞEM TİLAVET

Tilavetine Âl-i İmrân Suresi’nin 195’inci âyetiyle başlayarak 200’ncü âyet ile tamamlayan Furkan Tıraşçı, Ankara’da Kocatepe Camii’nde Müezzin olarak görev yapıyor. Ankara’nın merkezi ezanını okuyan dört kişiden biri olan Furkan Tıraşçı, 296 puan ile şimdiye kadar jüriden en yüksek oyu alan yarışmacı oldu. Osman Eğin ve Dr. Mehmet Ali Sarı hocadan 98’er, Halil Necipoğlu’ndan 100 puan alan Tıraşçı, seyirciden 88 puan alarak 384 puan ile günün birincisi oldu.

Haftanın Finali’nde de kulakların pasını silecek katılımcılardan biri olan Furkan Tıraşçı, Haftanın Finali için Eyüp Sultan Camii İmam Hatibi Metin Çakar hoca ile hazırlanacak.

YÜKSEKOVA’DAN BİR GÜZEL BİR SES

Hakkari Yüksekova’da İhsaniye Camii İmam Hatibi olarak görev yapan Ersin İlhan, Rahman Suresi’nin 68-78’inci âyetlerini okudu. Jüriden 278 puan alan Ersan İlhan, 85 puan aldığı seyirci oylarıyla birlikte 363 puan ile günün ikincisi oldu.

İnsan Suresi’nin 22-31’inci âyetlerini okuyan Tugay Özcan, Aydın Hacı Softaoğlu Camii’nde Müezzin olarak görev yapıyor. Jüriden 264, seyirciden 84 puan alan Özcan, yarışmada 348 puan almış oldu.

GÜÇLÜ SESİYLE ÖZEL EĞİTİM İÇİN DAVET ALDI

Artvin’deki Merkez Camii İmam Hatibi olan Cihat Çelik, mehter takımından tiyatro ekibi kurmaya kadar birçok alanda sosyal hayatta aktif olarak önemli görevler üstleniyor. Muhteşem sesine hayran bırakan Cihat Çelik, Âl-i İmrân Suresi’nin 110-113’üncü âyetlerini okuyarak dinleyenleri mest etti. Jüri üyelerinden Osman Eğin hocanın yazın bir ay İstanbul özel eğitim için davet alan ve kabul eden Cihat Çelik, jüriden 252 puan aldı. Toplamda 339 puan ile yarışmayı tamamladı.

Ankara’da Ahmed Hamdi Akseki Camii’nde müezzin olarak görev yapan Hasan Köylü ise, Cihat Çelik ile aynı puanı aldı. Mü'minûn Suresi’nin ilk 13 âyetini okuyan Hasan Köylü, jüriden 255, seyirciden 84 puan aldı.

HER GÜN 23:30’DA TRT 1’DE, TEKRARI TRT DİYANET’TE

Ramazan ayı boyunca her gün 23:30’da TRT 1’de yayınlanan “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nın tekrarı her gün TRT 1’de ve TRT Diyanet’te yayınlanıyor.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Ramazan ayı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hic kimse     0000-00-00 Arap Kurani bu. Nesi muhtesem anlamiyorum. Bagirip duruyorlar kardesim. Merak edip biraz dinleyeyim dedim. Vallahi dayanamadim baska kanala gectim. Kuran bu kadae mi rezil okunur,
GALERİLER
Advert
Advert