Kur’an Ziyafeti Gündem Olmaya Devam Ediyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kur’an Ziyafeti Gündem Olmaya Devam Ediyor
07.06.2017 09:05:12

 

Kur’an Ziyafeti Gündem Olmaya Devam Ediyor

Türkiye televizyon tarihinde ilk kez yapılan “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nın ikinci haftasının son bölümüyle birlikte, bugün 20:45'de yayınlanacak Haftanın Finali’nde Kur’an-ı Kerim ziyafeti verecek katılımcılar belli oldu. Hafta Finali’ne son bileti alan Fatih Derdiyok oldu.

İKİNCİ HAFTANIN SON GÜN FİNALİSTİ

#KuranZiyafeti etiketiyle yine en çok konuşulan ikinci haftanın son bölümü’nde Ankara’da imam olarak görev yapan Fatih Derdiyok, Şems Suresi’ni okuyarak mest etti. Jüriden Osman Eğin ve Dr. Mehmet Ali Sarı hocalardan 98’er, Halil Necipoğlu hocadan 99 puan alan Fatih Derdiyok, seyirciden de 85 puan ile toplamda 380 puan ile günün birincisi oldu.

Fatih Derdiyok, Haftanın Finali’ne Sultanahmet Camii Müezzini Hadi Duran hoca ile hazırlanacak.

41 YAŞINDA HAFIZLIĞA BAŞLADI

Bursa’da müezzinlik yapan Muhammed Kırmızı, hem hikayesiyle hem de okuyuşuyla dikkatleri üzerine çekti. Konservatuar eğitimi alırken dondurarak 41 yaşında hafızlığa başlayan Muhammed Kırmızı, herkesi duygulandırdı. Tevbe Suresi’nin 17-22’inci âyetlerini okuyarak Kur’an-ı Kerim ziyafeti veren Mhammed Kırmızı, 372 puan ile ikinci oldu. Jüriden 281, seyirciden 91 puan aldı.

Muhteşem sesiyle dikkat çeken Ahmet Pasçı, Âl-i İmrân Suresi’nin 144-148’inci âyetlerini okuyarak kulakların pasını sildi. Şanlıurfa Viranşehir’de müezzinlik yapan Ahmet Pasçı, jüriden 274 puan aldı. Seyirciden de 89 puan alarak 363 puana ulaşarak geceyi tamamladı.

Kırklareli’nde İmam Hatip olarak görev yapan Fatih Arıkapan, Hac Suresi’nin son 4 âyetini okuyarak büyük beğeni aldı. Toplamda 349 puan ile bitiren Fatih Arıkapan, jüriden 263 ve seyirciden 86 puan aldı.

Tevbe Suresi’nin son 4 âyetini okuyan Enes Altuntaş, İstanbul’da Müezzin olarak görev yapıyor. Altuntaş, 257 puan aldığı jürinin yanında stüdyodaki seyirciden 89 puan alarak 346 puan aldı.

HER GÜN 23:30’DA TRT 1’DE, TEKRARI TRT DİYANET’TE

Ramazan ayı boyunca her gün 23:30’da TRT 1’de yayınlanan “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nın tekrarı her gün TRT 1’de ve TRT Diyanet’te yayınlanıyor.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması TRT 1 Kuran Ziyafeti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert