Kurban Allah’a Yaklaşmak, Kardeşlerimizle Birlikte Bereketi Hissetmektir
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kurban Allah’a Yaklaşmak, Kardeşlerimizle Birlikte Bereketi Hissetmektir
25.08.2017 15:33:06

 

Kurban Allah’a Yaklaşmak, Kardeşlerimizle Birlikte Bereketi Hissetmektir

Kardeşliğin ve bereketin vesilesi olan Kurban Bayramı'na yaklaşıyoruz. Kurban bereketi paylaştıkça artıyor ve milyonlarca mazluma ulaşıyor.

Verdiğimiz hisselerimizle kurban ibadetini yerine getirmenin huzurunu yaşarken, elimizi uzattığımız milyonlarca kardeşimiz bizim için hayır duada bulunuyor. Bu dualar şahsımız, ailemiz ve ülkemiz için berekete dönüşüyor ve bizleri kötülüklerden koruyan bir kalkan oluyor. 

Hayırseverlerden toplanan bağışlarla kurbanları titizlikle seçip kesimini ve dağıtımını yapmakla kalmıyor, aynı zamanda gönül coğrafyalarımızla ülkemizin kucaklaşmasına vesile oluyoruz. 

2016'da 800 bin kişiye ulaşan bu bereket dalgası, 2017 Kurban'ında desteklerinizle milyonlara ulaşacak. 

Bizler bu emanetleri yerine ulaştırmak adına; yüzlerce kişiden oluşan ekiplerimizle bağışlarınızı yardıma muhtaç gönüllere ulaştırmak için binlerce kilometre yol kat etmeye hazırız. 

Allah’a yaklaşma vesilesi olan Kurban Bayramı'nı beraber ihya edelim. Kardeşlerimize ulaşalım, Kurban’ı onlara hissettirelim! İyiliği Kurbanla Yayalım!

Vacip kurbanı bağışı için tıklayınız; https://www.hayratyardim.org/tr/bagis-yap?donationtypeid=5&donationprogramid=17 

5 KITA 70 ÜLKEDE FAALİYET GÖSTERECEĞİZ

Türkiye, Afganistan, Arnavutluk, Bangladeş, Burkina Faso, Endonezya, Fildişi Sahili, Gana, Gazze, Gine, Güney Afrika, Kamboçya, Kamerun, Kazakistan, Kenya, Kıbrıs, Kırgızistan, Malavi, Malezya, Mali, Meksika, Moritanya, Nijer, Nijerya, Pakistan, Pattani, Somali, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Togo, Tonga, Uganda, Vanuatu, Yemen, Hindistan, Angola, Avustralya, Benin, Bosna Hersek, Botsvana, Burundi, Cubuti, Çad, Etiyopya, Fiji, Filipinler, Gambiya, Gürcistan, Irak, Karadağ, Keşmir, Kongo, Kosova, Madagaskar, Makedonya, Moğolistan, Mozambik, Myanmar, Nambiya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Ruanda, Samoa, Sancak, Senegal, Sierrea Leone, Svaziland, Tanzanya, Zambiya, Zanzibar


KURBANLARINIZ NASIL KESİLİYOR?

* Kurbanlar İslami usullere azami dikkat edilerek satın alınır.

* Vekâleti alınan kurban hisseleri Hayrat Yardım gönüllüsü gözetiminde İslami usullere göre kesilir.

* Kurban kesildikten sonra hisse sahibine SMS ile kurbanın kesildiğine dair bilgilendirme mesajı gönderilir.

* Kesilen kurbanın eti, önceden titizlikle belirlenmiş yardıma muhtaç kişilere dağıtılır.

Bu bayram gönül coğrafyamızdaki yüz binlerce çocuğun mutluluğu için yola çıkıyoruz!

Gelmesiyle âlemi İslam’a sürur, mutluluk ve neşe kaynağı olan bayramlar, çocuklarımız için ayrı bir anlam ifade etmektedir. Bayram onlar için mutluluk sebebidir çünkü bayramlar hediyesiz olmaz. Gönüllerimizin neşesi çocuklarımızı, hayatımızın en önemli parçası olduğunu bilerek bayramlık faaliyetlerimize devam ediyoruz. 2016 Kurban Bayramı’nda da çocukları unutmadık ve 135.000 bayramlığı çocuklarımıza hediye ettik. 2017'de çoğu yetim 140.000 çocuğa bayramlık dağıtma hedefiyle yola çıktık. Gelin hep beraber, ümmetin boynu bükük çocuklarına bayram sevinci yaşatalım.

Bayramlık bağışı yapmak için; https://www.hayratyardim.org/tr/bagis-yap?donationtypeid=5 

Kurban Bayramı Hayrat Vakfı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert