Kurban Bayramı'na doğru
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kurban Bayramı'na doğru
28.08.2015 18:30:49

 

Kurban Bayramı'na doğru

SAMSUN (AA) - Havza İlçe Müftü Vekili Aslan Kıbrıs Yıldırım, Türkiye Diyanet Vakfı'nın (TDV) "Kurbanlarımız Kardeşlik için 2015 Vekaletle Kurban Kesim Programı" kapsamında kurban vekalet alımına başladığını bildirdi

SAMSUN (AA) - Havza İlçe Müftü Vekili Aslan Kıbrıs Yıldırım, Türkiye Diyanet Vakfı'nın (TDV) "Kurbanlarımız Kardeşlik için 2015 Vekaletle Kurban Kesim Programı" kapsamında kurban vekalet alımına başladığını bildirdi.

Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada, kurban vekalet alımına başladığını ve vekalet alımın 23 Eylül tarihinde sona ereceğini belirtti.

Kurbanlarını TDV aracılığıyla kestirmek isteyenlerin, "kurban.diyanetvakfi.org.tr" adresinden, bankalar, il ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, yurt dışı müşavirlikler ve ataşelikler aracılığıyla kurban bağışı yapabileceğini vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Bu yıl yurt içinde 625, yurt dışında 450 lira bedelle vekaletle kurban kesimi yapacak. Geçen yıl vekaleten kesilen kurbanların bir bölümü ülkemizde, bir bölümü de yurt dışında açlık, yoksulluk ve iç çatışmaların yoğun olarak yaşandığı ülkelerde Türkiye Diyanet Vakfı tarafından kestirilerek ihtiyaç sahiplerine iletildi."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert