Kurban Bayramında Kısıtlama Olacak Mı?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kurban Bayramında Kısıtlama Olacak Mı?
09.07.2020 18:11:18

 

Kurban Bayramında Kısıtlama Olacak Mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA, Kurban bayramına ilişkin yöneltilen soruları bilim kurulu toplantısının ardından düzenlenen basın toplantısında açıkladı.

Kurban Bayramının yaklaşması ile sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı sorusu gündemde yer almaya başladı.

Bilim Kurulunda, Kurban Bayramı için görüşülen tedbirlere ilişkin bilgi veren Koca, “Bugün kısmen Bilim Kurulu’nda gündeme geldi. Ama bir öneri noktasına gelmedi. Özellikle önümüzdeki haftalar, salgının seyrine göre bu konudaki öneriler daha netleşmiş olur”dedi.

 

VAKA ARTIŞININ YOĞUN OLDUĞU İLLERDE TEDBİRLER SERTLEŞEBİLİR!

“Temelde ülke genelinde bir sokağa çıkma yasağı gündeme gelmedi. Ama bir takım tedbirlerin olabileceği, özellikle il bazında yer yer kısıtlamaların gündeme gelebileceği görüşüldü. Vaka artışının yoğun olduğu iller söz konusu olursa, oradaki tedbirleri biraz daha sertleştirmek gerekebilir. İllerdeki vaka sayılarına göre, il hıfzıssıhha kurulları bütün kararları alma konusunda yetkili. Bu kapsamda il bazında bazı kısıtlamalar söz konusu olabilir. Gelecek hafta yeniden konuşacağız”açıklamasında bulundu.

Haber: Semanur BENLİ

Kurban Bayramı sokağa çıkma kısıtlaması sokağa çıkma Fahrettin KOCA Sağlık Bakanı Vaka Koca Bilim Kurulu Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER