Kurtulmuş:Fetö İhraçlarının Yüzde 95’i Doğru
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kurtulmuş:Fetö İhraçlarının Yüzde 95’i Doğru
15.06.2017 09:53:15

 

Kurtulmuş:Fetö İhraçlarının Yüzde 95’i Doğru

Ankara’da gazetelerin temsilcileri ile buluşan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, FETÖ ihraçlarının yüzde 95’nin doğru olduğunu, ancak arada ‘Yani bu olmaz artık’ denilecek olaylarında yaşandığını aktarırken, OHAL Komisyonu’nu işaret etti.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, iftar yemeğinde medya kuruluşlarının Ankara temsilcileri ile bir araya gelerek gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. OHAL Komisyonu’nun Temmuz başından itibaren çalışmalarına başlayacağı bilgisini veren Kurtulmuş, “15 Temmuz’un hemen akabinde başlayan mücadeleyle ilgili bir birikim de oluştu. Mahkemelerin kararları, sorgulamalar, bakanlıkların uygulamaları, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın, Emniyet İstihbaratı’nın kriterleri çok 

sayıda uygulama oldu. Bunlardan herhalde bu komisyon kendisine bir şablon oluşturacak. O şablona göre, en objektif ölçüler içerisinde kim nasıl FETÖ’cü kabul edilebilir, onu ortaya koyacak” dedi.

MAĞDURLARIN SAYISI

AZ “Ortada bazen bize de gelen tek tek ‘yani bu olmaz artık’ dediğimiz örnekler var” diyen Kurtulmuş şunları söyledi: “Hiç olmayan adamı FETÖ’cü diye alıp onların adamını da bir türlü görmemek ya da onu bir şekilde kenara koymak... Bu tür şeyler var ama geçen son rakam yani devletten bir şekilde devlet memuru olarak ihraç edilen, hakkında soruşturma başlatılan vesaire toplam devlet memurlarının yüzde 2.4’ü. Rakam olarak sanıldığı kadar çok büyük kabarık bir liste ile karşı karşıya değiliz. Toplam devlet memurları içerisinde hakkında işlem yapılan memur sayısı 115 bin civarındadır.

Ama bunun içinde bir kısmı memuriyetten atılmış bir kısmı açığa alınmış, bir kısmı hakkında soruşturma başlatılmış.

Bunların çok kuvvetle muhtemel ki kahir ekseriyeti hakikaten bu örgütün mensubu. Yüzde 90-95’i zaten örgüt mensubu. Geri kalan mağduriyet dediğimiz kısım bu 2.4’ün çok az bir kısmı ile ilgilidir.” 

Hasan Taşkın / Diriliş Postası

 

 

Numan Kurtulmuş OHAL Komisyonu fetö
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert