Kutlu Yol Derneği Etkinliklerle Dolu Bir Dönem Hazırladı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kutlu Yol Derneği Etkinliklerle Dolu Bir Dönem Hazırladı
06.08.2018 10:08:04

 

Kutlu Yol Derneği Etkinliklerle Dolu Bir Dönem Hazırladı

Kurulduğu günden beri eğitim, kültür ve sanat başta olmak üzere birçok alanda etkinlikler düzenleyen Dilde Fikirde İşte Birlik Yolu Derneği, 2018 – 2019 dönemini de dolu dolu geçirecek.

Kısa adı Kutlu Yol olan Dilde Fikirde İşte Birlik Yolu Derneği Başkanı Mustafa Keskin, son yönetim kurulları toplantısında kararlaştırılan etkinliklerden bazılarını açıkladı.

Öncelikle yurtta ve dünyadaki gelişmeler ağırlıklı olmak üzere güncel konularda, yine tarih, eğitim, kültür, sanat, hukuk/adalet, çevre, sosyo-ekonomi, güvenlik gibi birçok alanda konunun uzmanlarınca “Kutlu Yol Söyleşileri” yapılacağını,

Bir millet kimliğini, özünü, kültür varlıkları ve değerleriyle koruduğunu belirten Başkan Keskin, bir milletin kültür varlıkları ve değerlerinin kuşaktan kuşağa aktarılmasının, yaşatılmasının en önemli araç ve yollarından biri de sanat olduğunu, amacı Türk milletinin, özünün, kimliğinin korunması ve yaşatılması, Türk kültürüne, kısaca Türklüğe hizmet olan Dilde Fikirde İşte Birlik Yolu Derneği’nin, bu yolda Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Koroları ile Resim Eğitimi çalışmaları yapacağını,

Doğru, etkili ve güzel konuşmak isteyen herkesin katılabileceği Diksiyon Eğitimi bir başka etkinliğimiz diyen Mustafa KESKİN, eğitim amacını şöyle belirtti: “Gerek günlük yaşamda, gerek iş yaşamında doğru, güzel ve etkileyici konuşan kişiler çevrelerinde beğenilmekte, saygı kazanmakta ve kendilerini dinleten ayrıcalıklı kişilerden biri olabilmektedir. Doğru, güzel ve etkileyici konuşabilmenin yolu da iyi bir diksiyondan geçer. Doğru, Güzel, Etkili Konuşma ve Diksiyon Eğitimi'nin amacı, iletişim içerisinde olduğumuz çevremizin bizi doğru anlamasını ve algılamasını sağlamak, yanlış anlaşılma korkusunu ortadan kaldırmak ve duygu ve düşüncelerinizi daha doğru ve anlamlı bir şekilde dile getirebilmenize yardımcı olmaktır. Bu eğitim iş ve sosyal yaşantınıza destek olacak ve öteki özelliklerinizle beraber daha seçilir ve başarılı bir kişi özelliği kazandıracaktır.”

Yolumuz; dilde, fikirde, işte birlik yoludur. Bu yol; kutlu yoldur, diyerek açıklamalarını bitirdi.

Etkinliklere, ilgi ve katılım bekliyorlar.

Mustafa Keskin Dilde Fikirde İşte Birlik Yolu Derneği Kutlu Yol
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER