Kyk’dan Halep’e Yardım Eli
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kyk’dan Halep’e Yardım Eli
24.12.2016 10:57:50

 

Kyk’dan Halep’e Yardım Eli

​Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu, “Gönül Bağı” etkinlikleri adı altında birçok sosyal sorumluluk projesine imza atmaya devam ediyor. KYK, bu kez Halep için düzenlediği yeni bir kampanya ile yine yaraları saracak.

Yurtlarında misafir ettiği 500 binden fazla genciyle “Gönül Bağı” etkinlikleri adı altında birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan, her zaman mazlum ve mağdurun yanında yer alan KYK, yeni bir kampanya ile bu kez Haleplilerin yaralarını saracak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, dünyanın gözü önünde insanlık dramına sahne olan Halep için "Halep Bizdir, Halep Bizdendir, Halep Bizimledir" adı altında bir yardım kampanyası başlattı. 19 Aralık’ta başlayan ve 30 Aralık’a kadar devam edecek kampanyada, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’taki 686 yurtta kalan KYK’lı gençler, yerel halkın da katkılarıyla Haleplilere yardım elini uzatacak.

Kampanya çerçevesinde toplanacak yardımlar gıda paketi, giyecek paketi, mutfak paketi, barınma paketi ve temizlik paketi olmak üzere paketlenecek. Yardımlar, 2 Ocak’ta öğrencilerin katılacağı bir törenle, yardımı ulaştıracak olan Türk Kızılayının il şubelerine teslim edilecek.

kyk Halep Türk Kızılayı yardım kampanyası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert