LADEP Başkanı Kaya Tuncer Çağlayan Ladik’in tanıtımı için çalışıyoruz!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
LADEP Başkanı Kaya Tuncer Çağlayan Ladik’in tanıtımı için çalışıyoruz!
30.01.2018 09:49:24

 

LADEP Başkanı Kaya Tuncer Çağlayan Ladik’in tanıtımı için çalışıyoruz!

Lâdik Dernekleri Platformu (LADEP) Başkanı Prof. Dr. Kaya Tuncer Çağlayan yazılı bir basın açıklaması yaparak derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Çağlayan açıklamasında şu konulara değindi;

 “2017 Yazında derneklerimizle yaptığımız toplantılarımızda bu platformu kurmayı düşündüğümüzü söylemiştik.

LADİK MESLEK YÜKSEK OKULUNU TAMAMLIYORUZ

2 Aralık 2017’de Ladik Ambarköy’de yaptığımız son toplantıda İstanbul ve Bursa derneklerimizin de katılımı ile 46 derneği içeren bir platform olarak hayata geçirdik. Allah utandırmasın.

Platform Başkanlığını şahsıma tevcih eden arkadaşlarımızın çalışması ile temel hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalara başladık, kısa zamanda güzel sonuçlarda aldık.

Ladik halkının katkıları ile kaba inşaatı tamamlanan ama yıllardır yapımı yarım kalan Ladik Meslek Yüksek Okulumuzun tamamlanması için OMÜ Rektörü Sayın Prof. Dr. Sait Bilgiç’i iki defa ziyaret ettik.

Samsun Valisi Sayın Osman Kaymak’ı ziyaret ettik. Ankara’da milletvekillerimizi ziyaret ederek konuyla ilgili desteklerini talep ettik. Rektörlüğümüzün okulun hayata geçirilmesi talebi Kalkınma Bakanlığınca kabul edilerek 4.7 milyon TL bütçe tahsisi gerçekleşti.

Bu sonucun alınmasında Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Sait BİLGİÇ hocama ve Ankara’da siyasi partilerimizin değerli temsilcilerine teşekkür ederiz.

İkinci temel amacımız Ladik Ambarköy’ün tamamlanması sürecinde Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Ziya YILMAZ Beyin sıcak yaklaşımı için teşekkür ederiz. Akpınar’da yapımı önceden başlanmış ama yarım kalmış Akpınar Eğitim Müze’sinin tamamlanması ve Uzun Göl’den daha cazip bir dokuya ve manzaraya sahip olan Ladik Göl’ünün turizme kazandırılması için çalışmalar yapıyoruz. Ladik Gölü ile ilgili çalışmaları ve gölün biyolojik çeşitliliği için katkıları olan Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof Dr Nazmi Polat Hocamızın bilimsel çalışmaları ve Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Yılmaz’ın desteği ile ulusal medya üzerinden bir tanıtım çalışması planlıyoruz.

KADİK DERNEKLER KOORDİNASYONU

Bu arada platformun önemli varlık sebebi olan Ladik Derneklerinin koordinasyonu içinde özel gayretimiz var, İstanbul Ladikliler Derneği’nin 7 Ocak’ta Esenyurt’ta yaptıkları Tirit gecesine Samsun Ladikliler Derneği ve Platformu adına katıldık.

Son olarak Samsun’da Ladikliler Kültür ve Dayanışma Derneğimizce düzenlenen Tirit gecemize yoğun katılım olmasında platform üyelerinin dayanışması katkı sağlamıştır.

Yerel idarecilerin katkısı ile profesyonel projeler hazırlamayı Ladik’in yatırım almasına dolayısı ile işsizlik sıkıntısına çare üretmeye çalışacağız.

Ladik Ladikliler Kültür ve Dayanışma Derneği Kaya Tuncer Çağlayan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert