Liseli Öğrenciler Arası Umre Ödüllü Bilgi Yarışması
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Liseli Öğrenciler Arası Umre Ödüllü Bilgi Yarışması
28.10.2019 11:27:33

 

Liseli Öğrenciler Arası Umre Ödüllü Bilgi Yarışması

Anadolu Gençlik Derneği'nin (AGD) ülke genelinde her yıl düzenlediği Siyer-i Nebi yarışmasının kayıtları devam ediyor.

Ortaokul ve Liseler düzeylerinde gerçekleşen yarışmaya Liseli öğrenciler 15 Aralık 2019 tarihinde katılacak. ''Liseli Gençler Efendimizin İzinde'' sloganıyla yapılan yarışmaya "www.efendimizinizinde.com" adresinden öğrenciler kayıt yaptırabilecek.

Sınava katılacak öğrencilerin 15 Kasım 2019 tarihine kadar sınav başvurularını geçekleştirmeleri gerekiyor. Öğrenciler internet üzerinden kayıtlarını gerçekleştirdikten sonra Anadolu Gençlik Derneği Şubelerinden okuyacakları Siyer-i Nebi kitaplarını temin edebilecekler ve sınav soruları belirlenen kitabın içeriğinden hazırlanacak.

Yapılan sınavın sonuçları ise 30 Aralık 2019 tarihinde açıklanacak. 31 Aralık 2019 tarihinde de sınavda derece yapan öğrenciler ödülleri verilecek. Türkiye Genelinde; 1. olan öğrenci 5 Bin TL, ikici 4 Bin TL, üçüncü 3 Bin TL, dördüncü 2 Bin TL ve beşinci öğrenci Bin TL ile ödüllendirilecek.

İl ve İlçelerde derece yapan öğrencilerde farklı ödüller kazanacak. AGD Samsun Şubesi tarafından verilecek ödüller şöyle; "Birinciye Umre , ikinciye Fotoğraf Makinası, üçüncüye Bisiklet" Ayrıca ilçe derecelerine toplamda 25.000 TL değerinde burs ödülü verilecek.

Kaybedeni Olmayan Kazanımları Ömür Boyu Sürecek Olan Yarışma

Liseli gençler efendimizin izinde Siyer-i Nebi yarışması Milli Eğitim Bakanlığının izni ile gerçekleştiriliyor ve her yıl Türkiye'nin 81 ilinden ve tüm ilçelerden yüzbinlerce öğrenci katılıyor.

Anadolu Gençlik Derneği Siyer-i Nebi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert