MALAZGİRT PARALARI KİME GİTTİ
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
MALAZGİRT PARALARI KİME GİTTİ
27.08.2013 11:26:02

 

MALAZGİRT PARALARI KİME GİTTİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’a, Gençlik Projesi adı altında yapılan kutlama kapsamında yurtdışından 71 kıl çadır siparişi yapılıp yapılmadığını sordu.

MALAZGİRT KUTLAMALARININ PERDE ARKASI TBMM'DE
 
Tanrıkulu, Gençlik ve Spor Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, “Bakanlığınızca, Gençlik Projesi adı altında, ismi ‘Alparslan’ olan bin yetmiş bir genç değişik illerden toplanarak, Ankara’dan götürülen gazetecilerle birlikte Muş’ta bir kutlama yapılmıştır” diyerek şöyle devam etti:
 
“Bu kutlama muhafazakar gençlik yetiştirme amacıyla mı gerçekleştirilmiştir? Yoksa yeni harcamalara yenilerini eklemek amacıyla mı yapılmıştır? Proje kim tarafından finanse edilmiştir?
 
Proje için ne kadar ödenek ayrılmıştır? Kutlama kapsamında yurtdışından 71 kıl çadır siparişi yapılmış mıdır? Bu kıl çadırlara ne kadar ödenmiştir? Kutlama için Ankara’dan kaç gazeteci uçakla bölgeye götürülmüştür? 3 gün boyunca hangi illerde, hangi otellerde kalınmıştır? Beraberinizde götürdüğünüz kişilerin masrafları kimler tarafından karşılanmıştır?
 
Kutlama kapsamında günler öncesinde büyükşehirlerde özellikle de Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin günlüğü dolarla hesaplanan billboardlarına ne kadar ilan ve reklam verilmiştir?
 
Kutlama kapsamındaki verilen reklam ve afişlerdeki Alparslan’ı kim canlandırmıştır? Alparslan afiş ve broşürünün basımı için hangi reklam şirketiyle anlaşma yapılmıştır? Bu reklam şirketinin bakanlık bürokratlarıyla bir ilgisi var mıdır? Bu reklam şirketine ne kadar ödeme yapılmıştır?
 
Reklamdaki sanatçıya ne kadar ücret ödenmiştir?
 
25-26 Ağustos tarihleri olmak üzere iki gün sürmüş olan program boyunca gençlerin masrafları ne olmuştur? Hangi turizm şirketi, organizasyonu yapmıştır? Turizm şirketinin sahibinin AK Parti teşkilatındaki görevi nedir?
 
Bu etkinliğin 30 Ağustos Zafer Bayramı öncesinde yapılması ve yayınlanmasının sebebi Zafer Bayramı’na alternatif bir kutlama mıdır?
 
Proje toplantılarında ‘Zafer Bayramı’nı gölgeleyecek bir kutlama hazırlığı yapalım, buna göre çalışın' diye bürokratlarınıza talimat verdiğiniz iddiaları doğru mudur?”
 
Odatv.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert