MEB, Muhafazakâr ahlaka savaş mı açtı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
MEB, Muhafazakâr ahlaka savaş mı açtı
15.02.2019 09:04:56

 

MEB, Muhafazakâr ahlaka savaş mı açtı

Lezbiyenliği normalleştiren ve öven kitabıyla dikkat çeken yazar ve sunucu Ece Vahapoğlu'nun Milli Eğitim Bakanlığı'ndan aldığı izinle okullarda çocuklara yoga eğitimi verecek olması kamuoyunun tepkisine neden oldu.

Lezbiyenliği ve eşcinselliği ön plana çıkardığı romanıyla tanınan yazar ve sunucu Ece Vahapoğlu'nun Milli Eğitim Bakanlığı'nın izniyle okullarda çocuklara 'Ece Vahapoğlu ile Çocuk Yogası' projesini hayata geçirecek olması endişelere ve tepkilere neden oldu.

LEZBİYENLİĞİN ÖN PLANA ÇIKARILDIĞI BİR ROMAN

Vahapoğlu, 'Öteki' adlı romanında iki farklı dünyadan evli kadının nasıl lezbiyen olduklarını fark ettiğini anlatan ve buna güzellemelerde bulunuyor. Romanda türbanlı, son dönemde politik sebeplerle yükselişe geçen dindar bir iş adamının kızı ve borsacı kocasıyla bir aşk evliliği yapmış, spor salonlarından çıkmayan, emekli bir subayın kızı Esin adlı bir karakter var. Yurtdışında eğitim almış bu iki kadının hayatı bir şekilde kesişiyor ve lezbiyen ilişkiye giden noktaya varılıyor.

BAKANLIK TEPKİLERE NASIL CEVAP VERECEK?

Lezbiyenliği ve eşcinselliği ön plana çıkaran bir romanla gündeme gelen bir yazarın Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onay alıp, ilkokullarda çocuklarda eğitim verecek olmasını kamuoyunda tepkilere neden oldu. Resmi hesaplarından 'Ece Vahapoğlu ile Çocuk Yogası' projesini hayata geçireceğini duyuran Vahapoğlu'na sosyal medyada da tepki gösterildi. Bakanlığın oluşan bu tepkilerin ardından nasıl bir hamle gerçekleştireceği merak konusu olmaya devam ediyor. Söz konusu İslami değerlerin eğitimi olunca kıyameti koparanlar, Budizm öğretisi olan Yoga'yı teşvik etmesi de dikkatlerden kaçmadı.

Ece Vahapoğlu ile Çocuk Yogası, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylandı!

Habervaktim

Milli Eğitim Bakanlığı Ece Vahapoğlu lezbiyen yoga eğitimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert