MEB notları şişiren özel okullara soruşturma açacak!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
MEB notları şişiren özel okullara soruşturma açacak!
19.08.2017 12:49:52

 

MEB notları şişiren özel okullara soruşturma açacak!

​Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2016-2017 öğretim yılında temel liselere nakil gelen öğrencilerin yılsonu başarı notlarında yaptığı inceleme neticesinde 213 temel liseye soruşturma açılması talimatını verdi.

Devlet liselerinden özel temel liselere geçenlerle özel ortaokullarda okuyup TEOG sınavlarına giren öğrencilerin notları şişirilerek okul puanları yükseltiliyor ve bu şekilde özel okulda okuyanlar lise ve üniversite giriş sınavlarında yüksekokul puanlarıyla avantajlı duruma geliyor.

Bakanlığın şişirilmiş notlarla Fen ve Anadolu liselerine yerleşenler hakkında herhangi bir işlem yapmaması çifte standart olarak değerlendirildi.

Bilindiği gibi FETÖ bu yöntemler Anadolu, Fen, Askeri liselere ve polis okullarına öğrenci yerleştirmişti.

Bu okulların kapatılmış olması ve öğretmenlerin cezalandırılmasının ardından hakları gasp edilen öğrencilerin haklarının aranabilmesi ve haksız yere yüksek yüksekokullara yerleşenlerin takip edilerek bu öğrencilerin para cezalarıyla ödüllendirilmemeleri ve tespit edilen okulların kapatılmaları bekleniyor.

 

fetö ​Milli Eğitim Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
SU-     2018-01-03 Sınav Koleji Anadolu Lisesi Atakent Küçükçekmece kayıt yaparken müdüre hanım açık açık söylüyor bizim düşüncelerimize sahip ailelerin çocuklarını desteklemiycez kimi destekliyecek diye tarafını belirtiyor .Edebiyat İng Almanca dersleri yok notlar hep 100 genel olarak sorular verilior bütün dersler notlar şişirme incelenirse sınıf ortalamalarından anlaşılır zaten öğretmenlerin çoğu hükümet karşıtı soruşturun anlarsınız
GALERİLER
Advert
Advert