Mecelle'de ve Türk Borçlar Kanununda Akitler Ve Zarar !
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Mecelle'de ve Türk Borçlar Kanununda Akitler Ve Zarar !
23.06.2020 15:49:14

 

Mecelle'de ve Türk Borçlar Kanununda Akitler Ve Zarar !

Ülkemizde iş dünyası ve iş hayatına dair birçok kuruluş olmasının güzelliği bir yana, iş ahlakı konusunda esaslı çalışmalar yapmak, iş dünyasının aktörlerini ilkesel duyarlılıklarla bir araya getirmek başka bir güzellik.

Türkiye’de bu güzelliği oluşturan İGİAD (Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği), üyelerine ve iş dünyasına bir değerler sistemi sunmakta, iş ahlakının geliştirilmesi noktasında verimli ve örnek çalışmalar yapıyor..

 

İGİAD, bu misyona katkı sunmak, üyelerimizi normatif olarak muhatap oldukları yasalar ve uygulamalarla, inanç ve vicdanî sorumluluk olarak da İslam Hukukunun son kanunlaştırma hareketinin tecellisi, İslami iktisadın ve Müslüman girişimci bilincinin ana ilkelerini ortaya koymuş olan MECELLE (Mecelle-i Ahkâm-ı Adliyye)’nin evrensel ilkelerden oluşan ilk 99 maddesi içinde yer alan iş ahlakı ve borçlar hukuku kurallarıyla buluşturdu.

 

İGİAD Eğitim Komisyonu üyesi Avukat Muharrem Balcı’nın başkanlığını yaptığı kardeş kuruluşu HUKUK VAKFI tarafından, Hukuk Vakfı’nın değerli gönüllü hukukçu araştırmacılarınca hazırlandı.

Mecelle Türk Borçlar Kanunu Akit İGİAD Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert