Mehmet Gökçe’den, Efendimiz İle İlgili Harika Bir Eser
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Mehmet Gökçe’den, Efendimiz İle İlgili Harika Bir Eser
22.09.2017 16:46:30

 

Mehmet Gökçe’den, Efendimiz İle İlgili Harika Bir Eser

İslami müziğin onurlu sesi Mehmet Gökçe, yeni bir ezgi çalışmasıyla daha dinleyicilerinin karşısına çıktı. Söz ve bestesinin kendisine ait olduğu çalışmanın, aranjörlüğünü ise, İsmail Ergenler yapıyor.

“Neredesin Sen” isimli ezgi çalışması Efendimize duyulan hasreti dile getirmektedir.  Eser gönül dünyamıza Hz. Rasulullah’ı nakış nakış işliyor.   

Yapmış olduğu çalışmaların hepsi ayrı bir niteliğe sahip olan Gökçe’nin ezgilerinin içerisinde, “Neredesin Sen” isimli çalışmanın klibi ise çok özel hazırlandı. Klipte ilk defa Efendimizin evi gösterilmektedir. 

Eserin sözleri şöyle:

Bir selam gönderdim sana

Meleklerle ben.

Selam sana salat sana.

Gül Ahmedim sen.

 

Selamım sana ulaşsın.

Ellerin göz yaşım silsin.

Kışım baharlara dönsün.

Bu yangın artık sönsün.

 

Hep hasretlik mi yazıldı.

Vuslat ne zamana kaldı.

Ardınca asırlar geçti.

Neredesin sen.

Çok özledim ben.

 

Ebubekir Ömer Osman.

Ali nerdedir.

Seni sevenler hep senle.

Bize gurbettir.

Mehmet Gökçe Kimdir?

Çocukken söylediği ezgiler ve ilahiler, 1993 yılında radyoları başında olan dinleyiciler ile buluşur.

Ardından 1995 yılında "Sevdamın Gözyaşları" albümünü çıkaran sanatçı, 1998 yılında "Beni Hatırla" albümüne imzayı atar. Zor yıllardır pes etmez, 2000 yılıdır "Can-ı Dilden" albümü yeni bir soluk yeni bir nefestir. Daha çıkılacak çok basamak vardır ve 2005 yılında çıkardığı "Aşkına Pervane" albümü onun daha çok tanınması, ezgilerinin, ilahilerinin artık dillerden dillere dolaşmasının adıdır.

2010 yılında çıkardığı "Sen Gel Diye" albümü onun en iyi çalışmalarından biri olur. Artık albüm için beklemez ve single çalışmalarla devam eder müzik hayatı.

"Esmâ" , "Bitmez Bu Şarkı" , "Diriliş" , "Ey Kudüs' üm" , "Bağışla Beni" , "Ente Hurrûn" , "Cennette Bekle" der ve yine neredeyse bir albümlük single çalışmaları yapar.

Bütün bunların ardından yönetmenlik, onun açtığı yeni bir sayfa olur. Önce kendi eserlerine video klipler hazırlamaya başlar. Sonrasında sanatçı dostlarına soyadını taşıdığı "Gökçe Prodüksiyon" etiketiyle harika klipler çekmekle devam eder.

Sanatçı Mehmet Gökçe, her şeyden öte dört çocuk kendisine emanet edilmiş ve onlara sahip çıkmakla aynı zamanda ayakta durmaya çalışan bir babadır.

Haber: Ziya Gündüz

Mehmet Gökçe Neredesin Sen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert