Mehmet Özhaseki: Cumhur ittifakı gibi kolay değil!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Mehmet Özhaseki: Cumhur ittifakı gibi kolay değil!
10.09.2018 13:32:16

 

Mehmet Özhaseki: Cumhur ittifakı gibi kolay değil!

Katıldığı bir televizyon programında gazetecilerin sorularını cevaplayan AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, yerel seçimler için AK Parti-MHP ittifakına ilişkin ezber bozan açıklamalarda bulundu.

AK Part'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Habertürk TV'de katıldığı programda gazetecilerin sorularını cevapladı. Yerel seçimlere artık kısa bir zaman kalırken Özhaseki AK Parti-MHP ittifakına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

MHP'yla yapılan Cumhur ittifakının Türkiye'nin geleceği için çok önemli olduğunu ve devam etmesi gerektiğini ifade eden Özsaheki, yerel seçimler için yapılması gündemde olan ittifakla ilgili kaygılarını canlı yayında belirtti.

'CUMHUR İTTİFAKI GİBİ KOLAY DEĞİL'

Yerel seçimlerde ittifak yapmanın genel seçimlerde ittifak yapmaktan zor olduğunu belirten Özhaseki, ''İttifakı yerelde kurabilmek kolay değil. Orada bir yasa var ve herkes kendi partisine oy veriyor. Burada nasıl olacak? Ya siz aday göstermeyeceksiniz karşı taraf adayına razı olacaksınız. Ya yukarıda anlaşıp meclis üyelerinde değişiklikler olacak. Ya siz büyükşehirde aday göstereceksiniz ya da karşı parti ilçelerde aday gösterecekler. Bunun her birisinin de ben şahsen ayrı bir risk taşıdığına inanıyorum. Bunların her birisinin lehinde ve aleyhinde çok şey söyleyebilirsiniz. Bunun tartışılması lazım. Bunu konuşmak lazım. Benim söylemeye çalıştığım şu bu Cumhur ittifakı gibi kolay bir şey değil. ” dedi.

Cumhur ittifakı AK Parti Mehmet Özhaseki MHP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert