Mehmetçik küçük kandil’de!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Mehmetçik küçük kandil’de!
02.06.2018 12:46:41

 

Mehmetçik küçük kandil’de!

​Türkiye’nin eli kanlı terör örgütü PKK’ya yönelik Irak’ın kuzeyindeki operasyonları sürerken, Mehmetçik, teröristlerden temizlediği bölge halkına şefkatini de götürüyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Irak’ın kuzeyindeki terör yuvaları ve teröristlere yönelik 11 Mart’ta başlattığı “Kararlılık Operasyonu” devam ediyor. Bölgede bugüne kadar çok sayıda terörist etkisiz hale getirilirken, terör örgütü PKK’nın zulmünden kurtarılan halka da yardım iletiliyor. Terör örgütü PKK'nın ikinci Kandil'i olarak gösterilen bölgeye giren Mehmetçik, teröristleri etkisiz hale getirip bölgede huzur ortamını sağladı. Mehmetçik ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri, PKK’le teröristlerden temizlenen Hakurkt’ta, Ramazan ayı dolayısıyla sivillere yardım ulaştırdı. Toplamda 200 koli erzak malzemesi dağıtan Mehmetçik ve AFAD, ayrıca halkın sorunlarını dinleyip, aralarında sevgi bağları örerek, onlara yardımcı olmaya çalışıyor.

KANDİL’E KUŞ UÇUŞU KALDI

Kararlılık Operasyonu kapsamında bugüne kadar bölgede, 140 terörist etkisiz hale getirildi. Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye sınırından 23 kilometre Irak'ın kuzeyine girerken, PKK'lı teröristlerin bulunduğu Kandil'e ise yaklaşık 40 kilometre mesafe kaldı. Başlatılan operasyonlar birlikte teröristlerin yurda giriş güzergâhları da kapatılmış oldu. Hakurk, Avaşin ve Basyan'da üs bölgeleri oluşturan TSK birlikleri, aynı zamanda bu üsler arasında ve üslerin Türkiye ile bağlantısı için yol çalışmaları da yapıyor. Yol çalışmaları kendi imkanlarıyla yapan Mehmetçik, bugüne kadar toplam 37 kilometre yolu ulaşılır hale getirdi.

Neşat Ergül – Diriliş Postası

Türk Silahlı Kuvvetleri PKK Kandil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert