MEMGE İş Sahibi Yapıyor, Hedef Yüzde 100 İstihdam
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 MEMGE İş Sahibi Yapıyor, Hedef Yüzde 100 İstihdam
28.11.2018 08:51:55

 

MEMGE İş Sahibi Yapıyor, Hedef Yüzde 100 İstihdam

​İlkadım Belediyesi ve Samsun Lokantacılar Tatlıcılar, Pastacılar, Esnaf ve Sanatkarlar Odası ortaklığında yürütülen MEMGE kursiyerlerine iş taahhüdü veriyor.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un istihdama verdiği değer ile 3 yıl önce başlayan Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor (MEMGE) kursu her dönem başarılarına bir yenisini ekleyerek Türkiye genelinde ses getirmeyi sürdürüyor.

GELİŞEN HİZMET SEKTÖRÜNE

Verdiği eğitimin temelini oluşturan ahlak kuralları ile kursiyerlerin iş ahlakı ve aile hayatını olumlu yönde değiştiren MEMGE her anlamda donanımlı personeller yetiştirmeyi amaçlıyor. Ödüllü proje hem eleman hem patron hem de eğitmen yetiştiriyor. Mezun olan kursiyerler iş garantisi ile meslek hayatlarına başlarken kendi işyerini açarak işletmeci olma şansına da kavuşuyorlar. Pastacı, pideci, aşçı ve servis elemanı yetiştiren kursta meslek eğitimi yanında iş etiği dersleri de kursiyerlerin müfredatında yer alıyor.

HEDEF %100 İSTİHDAM

Henüz ikinci döneminde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) tarafından AB Hibe Destekli projeler arasında en başarılı proje olarak birinci seçilen MEMGE’de hedefin %100 istihdam olduğunu belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “Samsun Lokantacılar Tatlıcılar, Pastacılar, Esnaf ve Sanatkarlar Odası iş birliği ile gerçekleştirdiğimiz MEMGE kursumuzda hem kaliteyi hem de istihdamı her geçen gün daha yukarıya taşımaya devam ediyoruz. MEMGE kursumuz hizmet sektörünün hızla geliştiği ilçemizde ve şehrimizde bu sektörde görev yapacak başarılı elemanları yetiştirerek istihdama kalifiye eleman temin eden bir okul haline geldi. İlk başladığı günden beri istihdam oranımızı hep %80’in üzerinde tutmayı başardık. Kursiyerlerimiz mezun olduktan sonra sadece eleman olarak değil patron olarak da hizmet sektörüne girebilecek kabiliyet ve bilgiye sahip oluyorlar. Böylece her anlamda şehrimize değer katan bireyler yetiştirmiş oluyoruz. Bu kursa büyük emek harcayan Samsun Lokantacılar Tatlıcılar, Pastacılar, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Balcı ve desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ederim.” diye konuştu.

MEMGE Erdoğan Tok
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER