Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi Nejdet Güneysu: Amazon heykeli yıkılsın, bayrak yerden kaldırılsın!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi Nejdet Güneysu: Amazon heykeli yıkılsın, bayrak yerden kaldırılsın!
13.04.2018 11:22:18

 

Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi Nejdet Güneysu: Amazon heykeli yıkılsın, bayrak yerden kaldırılsın!

Memur Sen Samsun İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Samsun İl Başkanı Nejdet Güneysu, Samsun’daki ucube Amazon heykelinin ayaklarının altına resmedilen Türk Bayrağının derhal oradan kaldırılması gerektiğini belirterek, “Heykel Yılsın, Türk Bayrağı yerden kaldırılsın” dedi.

Türk Bayrağına yapılan hakareti Türk Milletinin asla affetmeyeceğini sözlerine ekleyen Güneysu, Samsun Büyükşehir Belediyesinin bu hatadan bir an önce dönmesi gerektiğini belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın yurt dışı toplantılarda her seferinde Türk Bayrağını yerden alıp katlayarak hürmetle cebine koymasının ne anlama geldiğini bir kez düşünülmesi gerekmektedir. Bir milletin tarihiyle oynamak bir belediyenin yapacağı bir şey değildir. Memur Sen olarak Amazon heykelinin Samsun’a yakışmadığını ve Türk tarihiyle alakası olmadığını, gelecek nesillere bırakacağımız tarihi ve kültürel mirasın bu olmadığını belirtmek istiyoruz. Bu yanlış bir an önce dönülmesi için gereken adımın atılmasını bekliyoruz” diye belirtti.

BİR MASALDAN TARİHİ DEĞER ÇIKMAZ!

MEMUR SEN Samsun İl Temsilcisi Nejdet Güneysu, bir masaldan kültürel ve tarihi değer çıkmayacağının da altını çizerek, “çıksa bile bunun yeri ne Samsun’dur ne de Terme’dir. Samsun’un karar alıcılarının yarın tarih önünde yargılanmamaları için Türk tarihini bu kadar basite almamalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

KAMPANYAYA DESTEK VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Nejdet Güneysu MEMUR SEN Samsun Amazon heykeli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Akut koc     0000-00-00 Bu sorun memur sen sendikasinami kalmış .
GALERİLER
Advert
Advert