Merkel’den AB’ye Türkiye çağrısı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 Merkel’den AB’ye Türkiye çağrısı
05.09.2017 14:43:11

 

Merkel’den AB’ye Türkiye çağrısı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupa Birliği’nin Ekim ayında yapacağı toplantıda Türkiye ile ilişkilerin geleceğinin görüşülmesini önereceğini söyledi.

Merkel, 24 Eylül’de yapılacak seçimler öncesinde Federal Parlamento’nun son oturumunda yaptığı konuşmada, AB’nin gelecek ay yapacağı oturumda ele alınacak konular arasında Türkiye ile üyelik müzakerelerinin dondurulması ya da tümüyle kesilip kesilmeyeceğinin bulunduğunu açıkladı.

AB ülkelerine seslenen Merkel, Türkiye ile ilişkilerin geleceği konusunda farklı tavır sergilemekten ve tartışmaktan kaçınılması çağrısında bulundu. “Erdoğan’ın gözünün önünde tartışmaktan kaçınmalıyız” diyen Merkel ekledi, “Bu, Avrupa'nın konumunu önemli ölçüde zayıflatacaktır. Bunun yapılmaması konusunda sadece tavsiyelerde bulunabilirim”.
Türkiye ile ilişkilerin yeniden şekillendirileceği mesajını da veren Angela Merkel, Alman vatandaşlarının tutuklanmasının federal hükümeti Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile olan ilişkilerini yeniden düzenlemeyi düşünmeye ittiğini söyledi.

Angela Merkel AB Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert