Metal Yorgunu Diye Yazılır Ahlaksız Diye Okunur.
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Metal Yorgunu Diye Yazılır Ahlaksız Diye Okunur.
30.03.2018 13:14:52

 

Metal Yorgunu Diye Yazılır Ahlaksız Diye Okunur.

Uzun yıllar orta dereceli bir devlet memuru olarak Ankara’da yaşadım. Yirmili, yaşların ortalarındaydım mütevazı bir hayatımız samimi dostlarımız vardı. Sayı olarak az, nitelik olarak çok kalabalıktık. İrticanın memlekette kol gezdiği Müslümanca yaşamanın ve Müslüman bilincine sahip olmanın birinci dereceden tehdit sayıldığı yıllardı. Her hafta bir arkadaşın evinde toplanıp tefsir dersleri yapardık. Vakıf, dernek, parti her birimizin işi ve ailesi dışında zamanını değerlendirdiği yerlerdi.

Hatta çok zaman ailelerimizden bile fazla buralarda olurduk. Cep telefonlarının Kredi kartlarının olmadığı, tasarruf ve tasadduk ettiğimiz zamanlardı. Çok daha mutlu çok daha bereketliydi hayatımız. Posta kutularımıza mektuplar gelir, bir yerden başka bir yere Belediye otobüsü ya da trenle giderdik. Birkaç arkadaşımızın arabası vardı. Sadece acil durumlarda hastaneye gitmek gerekirse arkadaşlardan araba istenirdi. Aidatlarımızla ve esnaftan topladığımız yardımlarla partinin vakfın kirasını öderdik. Stat ve spor salonlarında yapılan Büyük maçların kongrelerin öncesinde satılıp gelir temin etmek için, partinin bodrumunda gece yarılarına kadar köfte hazırlar, giderlerimizi karşılamaya çalışırdık. Bütün sıkıntılara rağmen gülen selamlaşan samimi ve mutlu insanlardık. Sokaktaki insanı ve partiye uğrayan muhalifleri “onlar bilmiyor” samimiyeti ile karşılar, kurtarılması gereken insanlar şefkati ile değerlendirirdik.

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
misafir     2018-03-31 Siz siyasilere bir selamınızı iletememişsiniz yemin olsun koca dört yıl geçti biz beledi yeye git gel su yolu yaptık sayın başkanla bir kez görüşemedik sate sakinleri ve ma halleyi kapı kapı dolandık gidip siz görüşün diye aldığımız cevap aynı görüşemedik her çarşamba git gel sırayla Çünkü verecek cevapları yoktu Elimizde yıllar önce kazanılan mahkeme kararı var hala koca mahalle kan ağlıyor çalgılar sazlar bahçelerimizde içip naralar atanlar vah sahipsizlere vah denizevler 214 sokak atakum
GALERİLER
Advert
Advert