Advert
Metro Turizm'den Yaşlılarımıza Anlamlı Etkinlik Nesilden Nesile Gönül Köprüsü
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Metro Turizm'den Yaşlılarımıza Anlamlı Etkinlik Nesilden Nesile Gönül Köprüsü
09.10.2017 15:34:36

 

Metro Turizm'den Yaşlılarımıza Anlamlı Etkinlik Nesilden Nesile Gönül Köprüsü

Samsun'un Ayvacık İlçesi'ndeki 38 mahalleden yaşları 65 üstünde olan 170 kişi, otobüslerle mahallerinden alındı. Yaşlılar, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Kent Müzesi'ni gezip, Lovelet Avm'de yemek yedikten sonra Cinejoy sinemasında 'Babam' filmini izledi.

Metro Holding ve Lovelet AVM'nin ortak düzenlediği 'Nesilden Nesile Gönül Köprüsü' sosyal sorumluluk projesi kapsamında  Samsun'un  Ayvacık İlçesi'nin 38 mahallesinden 65 yaş üstü 170 yaşlı otobüslerle mahallelerinden alınarak kent merkezine getirildi. Yaşlılardan oluşan grup önce Kent Müzesi'ni gezdi. Burada  Samsun'un tarihi ve kültürel özelliklerinin anlatıldığı bölümlerde bilgiler aldı. Ardından Lovelet Avm'de yemek yedikten sonra, Cinejoy sinemasında vizyona yeni giren 'Babam' isimli sinema filmini izledi. Katılımcılarının bazılarının ilk defa müzeye gelip, ilk defa sinemada film izlediği belirtildi. Çalışma ile ilgili bilgi veren Proje koordinatörü, Metro Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve 23. Dönem AK Parti  Samsun  Milletvekili  Fatih Öztürk, "2 ay önce yine bir proje kapsamında çocuklarımızı samsun şehrimizde tanıştırmıştık. Bu günde yaşlılarımızı alıp kent merkezine getirdik. onları sinemayla tanıştırıp müze gezisi yaptıralım istedik. Bir çoğu hayatlarında ilk kez sinemaya gidecek. Bu şehrin insanının sosyalleşmesine katkı sağlamaya devam edeceğiz. Bu tür projelerimizi sürdüreceğiz. Yalnızca yolcu taşımakla bu iş bitmiyor. Bu tür projelere diğer gruplarında destek vermesini istiyoruz" dedi.

Etkinlikte Samsun Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çakır, Lovelet Avm Genel Müdürü Mustafa Süzen, Samsun Gıda A.Ş. Genel Müdürü Yasin Dinler'de yer aldı.

 

Metro Holding Samsun Ayvacık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert