MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Yerel ittifak zorlama olur!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Yerel ittifak zorlama olur!
07.02.2018 10:11:24

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Yerel ittifak zorlama olur!

MHP lideri Devlet Bahçeli yerel seçimlerde ittifakın zorlama olacağını söyleyerek böyle bir çalışmanın gündemde olmadığını kaydetti.

Bahçeli yerel seçimlerde ittifak ile alakalı olarak, “Şu anda gündemde yok. Partiler arasında bu manada bir görüşme isteği de henüz oluşmamış vaziyette. Şahsi kanaatimi sorarsanız, yerel yönetimde ittifak çok zorlama olur. Çünkü aslında var. Yani bir parti aday çıkardığı vakit o adayı seçtirebilmek için o ilçede kendine göre bir ittifak arayışına giriyor. Belediye meclis üyeliklerini paylaştırıyor. Aileleri, köylüleri, mahalleleri dikkate alıyor ve bir yapı oluşturuyor.

Sonra milletin huzurunda diyor ki: 'Ben 15 belediye meclis üyesiyle şu şekilde seçime katılacağım'. Bunların içinde belediye başkan adayının mensup olduğu partinin dışında aile fertleri varsa onlar da 'Bu seçimde amca çocuğumuz aday oldu, dayım aday' diyor ve başka partideki mensubiyetini öteliyor. 'Bu seçim mahalli idareler seçimidir, amcamın oğluna verdim oyu' diyor. Yani, 'şu partiye oyumu verdim' demiyor”

 

Devlet Bahçeli yerel yönetim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert