MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı Hüseyin Edis:Bafra Üniversitesi tamam!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı Hüseyin Edis:Bafra Üniversitesi tamam!
01.12.2017 13:06:55

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı Hüseyin Edis:Bafra Üniversitesi tamam!

​SAYIŞTAY Uzman Denetçisi, Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu Üyesi ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı Hüseyin Edis Bafra Üniversitesi’nin arazi tahsisi de dahil her şeyinin tamam olduğunu belirterek önümüzdeki günler temelinin atılacağını söyledi.

Bafra Üniversitesi’nin başlangıç olarak Tarım ve Orman Ürünleri, Turizm ve Su Ürünleri fakültesi olmak üzere üç alanda eğitim vereceğini de belirten Hüseyin Ediz, bu üç alanın seçilmesinde Bafra’nın ihtiyaçlarının göz önüne alınarak kararlaştırıldığını da sözlerine ekledi.

HÜSEYİN EDİS KİMDİR?

1960 Bafra doğumlu Hüseyin Edis 1978 Bafra Lisesi, 1984 Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu.

Amerika Boston Üniversitesi’nde 2007 yılında 1 yıl eğitim gördü.

1985 Yılında PTT Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı-Müfettiş Yardımcılığı,1986 Yılında Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu-Denetçi Yardımcılığı, 1989 Yılında Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu-Denetçi, 1999 Yılında Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu-Baş Denetçi,2000-2002 Yılında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (Telekomünikasyon Kurumu Kurucu Kurum Başkan Yardımcısı (Genel Müdür), 2002-2007 Yılında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (Telekomünikasyon Kurumu) Kurul Üyesi (Bakanlık Müsteşar Yardımcısı), 2005-2006 Yılında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (Telekomünikasyon Kurumu) Kurul 2. Başkanı, 2007-2010 Yılında Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu Baş denetçi olarak görev yaptı.

2010 Yılından bugüne kadar da Sayıştay Başkanlığı-Uzman Denetçi (Enerji Sektörünün Denetlenmesi) görevine devam etmekte iken seçimlerde aday olmak için görevinden istifa eden Edis evli ve 4 çocuk babası.

Bafra Üniversitesi Hüseyin Edis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert