MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta Topu Taca Attı..
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta Topu Taca Attı..
30.06.2017 12:35:53

 

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta Topu Taca Attı..

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, “Devlet Samsun’daki FETÖ’cüleri çağırsın bana sorsun” sözünü neden söylediğini Odatv'den Bülent Karslıoğlu’na anlatırken “Devlet gelsin bana sorsun” sözünün yanlış anladığını belirtti.

BİLDİKLERİM HERKESİN BİLDİĞİ İSİMLER!

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta'nın, Samsun’da düzenlenen bayramlaşma töreninde yaptığı konuşması tartışmalara kapı aralamıştı.

Erhan Usta törende yaptığı konuşmada şunları söylemişti:

“FETÖ’nün hala üzerine gidilmemiş uzantılarının maskelerini düşürmediğimiz sürece ülkemizdeki riskler ortadan kalkmayacaktır. Bu mücadelede siyasi ayak mücadelesinin de başlaması lazım. Bu mücadele başlamadığı sürece ülkemiz yeni risklerle karşı karşıyadır. Bunlar bilinmeyen şeyler değil. Siyasi ayakla mücadelenin başlatılması için neyi bekliyorlar. Türkiye’de siyasi kademede yer alan eski yeni bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları, meclis üyeleri, il başkanları bunların hepsi belli. Devlet Samsun’daki FETÖ’cüleri çağırsın bana sorsun. Ben söyleyeyim Samsun’daki FETÖ’cüleri. Hangi milletvekilleri. Mevcutlardan mevcutlu olmayanlardan. Belediye başkanlarından büyüğünden küçüğünden. Bunlar bilinmeyen şeyler değil.”

FETÖ’cüleri bildiği ve neden savcılara gitmediği tartışılan Usta, Odatv’den Bülent Karslıoğlu’na konuyla ilgili açıklamada bulundu.

FETÖ’CÜLER BİLİNEN İSİMLER

Odatv’ye konuşan MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, Samsun’daki FETÖ’cülerin bilinen isimler olduğunu belirterek, mücadele edilmesi konusunda irade oluşturmak istedikleri için bu açıklamaları yaptığını söyledi.

Usta’nın Odatv’ye yaptığı açıklama şöyle:

“Konuşmalarımdan çok kısa alıntılar yapılmış. Biraz anlam kayması oluyor. Şunu söyledim: Nasıl Fethullah Gülen'le ilgili olarak Cumhurbaşkanı ne dedi, ‘Ne delili istiyor Amerika benden. Bu kadar apaçık olan bir şeyin delil mi olur?’ Şimdi Samsun'da da bugüne kadar kimlerin FETÖ'ye yardım ettiği, kimlerin ne yaptığı hepsi bilinen şeyler. Yani bunların hiçbir şekilde üzerine gidilememiş yoksa benim hiçbir şekilde özel bilgi sahibi olduğumdan değil. Onların okullarını açan desteklerini veren iş adamlarını o yapının içinde onların kucağına iten Samsun'da belli. Çok belli. Milletvekilleri var, belediye başkanları var. Eski bakanlar var. Bunlar bilinmeyen şeyler değil.

Eğer tespitte zorlanılıyorsa siyasi ayağın üzerine gidilmesi konusunda, çağırsınlar sorsunlar. Bunların hepsini söyleyelim. Buradaki kasıt zaten kendilerinin de çok rahat tespit edebileceği o iradeyi zorlamaya çalışıyoruz. Mücadele edilmesi konusunda irade oluşmasına çalışıyoruz.”

Bülent Karslıoğlu - Odatv.com

erhan usta FETÖ MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert