MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Polislere 3600 ek gösterge verilmesini istedi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Polislere 3600 ek gösterge verilmesini istedi!
23.01.2018 12:12:31

 

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Polislere 3600 ek gösterge verilmesini istedi!

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin polislerin 3600 ek gösterge sorunun yıllarca çözülemediğini ifade ederek seçim beyannamemizde yer alan bu konunun hükümet tarafından acil olarak ele alınması gerektiğini kaydetti.

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, polislerin 3600 ek gösterge beklediğini dile getirdi. Tekin, yaptığı açıklamada şunları söyledi;

2015 yılı içerisinde yapılan seçimlerde polis teşkilatının hak ettiği 3600 ek göstergenin verilmesi gerektiği seçim beyannamemizde yer almıştı. Bu ek göstergenin uygulamaya girmesi için TBMM'de partimiz milletvekilleri tarafından gündem oluşturulmaktadır. Emniyet teşkilatı personelleri emekli olduğunda, maaşı yarı yarıya düştüğü için ve 55 yaşından sonra teşkilat mensupları yaşamlarını devam ettirebilmek için ekstra bir iş yapmak zorunda kalıyorlar. Teşkilat mensupları ise bu sorunun çözümü için taban aylığına etki edecek çözümler beklemektedirler. Bunun çözümü ise emniyet hizmetleri tazminatının bir bölümünün emekli maaşına eklenmesi veya jandarma teşkilatında olduğu gibi Polisin de ek göstergesinin 3600 olmasıdır. 1995 yılında Jandarma Astsubaylar için yapılan düzenleme ile ek göstergeleri 3600'e çıkartılmıştı. Milletimizin güvenliği ve huzuru için gece gündüz demeden canları pahasına kelle koltukta görev yapan kahraman polislerimizin de, aynı sorumluluk, aynı cesaret ve aynı fedakârlıklarla görev yapan Astsubaylarımıza verilen ve fazlasıyla hak ettikleri bu iyileştirmelerin polislerimize de verilmesini istiyoruz. Görevde ve emeklilikte ücret adaletsizliğinin giderilmesi ve aynı işi yaptıkları Jandarma Astsubayların yapılan düzenleme ile elde ettikleri 3600 ek göstergenin adil olarak Polis Teşkilatına da verilmesi gerektiğine inanıyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, polis teşkilatımızda ki arkadaşlarımızın ekonomik ve sosyal sorunlarını biliyoruz ve bunların çözümü noktasında gerekli çalışmaların milletvekillerimiz tarafından yapıldığını da hatırlatmak istiyoruz.

​MHP Samsun Taner Tekin Polis Teşkilatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert