MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin: Rektör bilgiç açıklama yapmalı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin: Rektör bilgiç açıklama yapmalı!
26.02.2018 11:27:04

 

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin: Rektör bilgiç açıklama yapmalı!

MHP İl Başkanı Tekin, OMÜ'de konferans veren tartışmalı isim Prof.Dr. Keyman ile ilgili üniversite yönetiminin açıklama yapması gerektiğini belirterek, "Bu kabul edilemez "dedi.

Hedef Halk Gazetesi’nde yer alan haberde, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, OMÜ'de düzenlenen 'Siyasi, Sosyal ve Kültürel Boyutlarıyla 15 Temmuz ve FETÖ Çalıştayı'na FETÖ’cü ve PKK sempatizanı aydınlarla birlikte karanlık bildirilere imza atan Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi Direktörü Prof. Dr. Fuat Keyman’ın konuşmacı olarak katılmasına tepki gösterdi.

Keyman'ın konferansa katılmasının kabul edilebilir bir şey olmadığını belirten Tekin, "PKK sempatizanları ve FETÖ'cülerle birlikte aynı bildirilere imza atan şaibeli bir ismin OMÜ'ye çağırılması ve katılım göstermesi, Samsun'un asla kabul etmeyeceği bir durumdur. Rektör beyin ve üniversite yöneticilerinin bu duruma imza atması kabul edilebilir birşey değildir. Rektörün bir açıklaması yapması gerekiyor. Şaibeli bir ismin yerine konunun uzmanı, tartışma yaratmayacak bir isim getirilmeliydi. Üniversite yönetiminden açıklama bekliyoruz "dedi. 

Hedef Halk Gazetesi - Zekeriya FIRAT

 

FETÖ OMÜ Taner Tekin Fuat Keyman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert