MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta İhraç Edilecek!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta İhraç Edilecek!
03.01.2019 13:03:07

 

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta İhraç Edilecek!

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın parti üyeliğinden kesin olarak çıkarılmak üzere disipline sevk edildiği öğrenildi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman’ın katıldığı bir programda “MHP Samsun’da 10 ilçe alacakmış” sorusuna gülerek “Bizim Samsun’da ittifaka ihtiyacımız yok” açıklamasına tepki gösteren MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, “ jest ile rest arasında bir harf farkı var. Samsun’da 7 ilçeyi istiyoruz” açıklamasından sonra MHP Genel Merkezi tarafından disipline sevk edilmişti.

Erhan Usta bir radyo programına katılarak MHP yönetiminin gazete manşetlerine bakarak hüküm veren isimlerin olduğunu iddia etti.

Usta şunları söyledi:

"Ben, AK Parti İl Başkanın açıklamasından sonra, üç gün bekledim. Düzeltme yapılır diye. Ancak, bizim telefonlarımız susmadı. Sosyal medyadan sürekli sitemli mesajlar geldi. 'Partimiz hakkında böyle konuşulmasına nasıl sessiz kalınır' şeklinde. Netice de ben de ayın 1'inde bir açıklama yaptım. Ve dedim ki, kim ilçesinde daha güçlü ise O'nun adayı desteklenmeli. MHP'nin kesinlikle alabileceği ve güçlü olduğu ilçeler var. Buraların İttifak Ruhu içinde MHP'ye bırakılması gerekir. Bu samimiyetin de gerekliliğidir.' dedim. Ancak, basın bunu sanki bütün bir ülke için söylenmiş gibi çarpıttı. Maalesef MHP yönetiminde, sadece manşetlere bakıp, hüküm veren isimler var. Görüşme gereği bile duymayıp, yalnızca tebligat da bulundu. Hâlbuki ben, İttifakın korunması için açıklamada bulundum"

MHP Samsun Erhan Usta AK Parti Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER