MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta Savunmasını Hazırladı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta Savunmasını Hazırladı!
12.01.2019 09:01:35

 

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta Savunmasını Hazırladı!

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, kesin ihraç talebiyle sevk edildiği Parti Disiplin Kuruluna savunmasını gönderdi.

Cumhur İttifakı'na aykırı davrandığı iddiasıyla Partisinin Merkez Disiplin Kurulu'na kesin ihraç istemi ile sevk edilen Usta savunmasını basına da paylaştı.

Erhan Usta basına gönderdiği savunmasında şunları kaydetti;

MHP'NİN KURUMSAL KİMLİĞİNE ZARAR VERİCİ BİR İFADEM OLMADI

''Yürütülen ittifak görüşmeleriyle ilgili olarak ittifakın varlığını ve devamını zedeleyecek söz ve açıklamalarda bulunmak suretiyle bir şekilde demeç verdiğim, bu beyan ve sözlerimle parti faaliyetlerini önemli suretle aksatacak, partinin gelişmesine mani olacak ve partimin kamuoyu önündeki saygınlığına halel getirecek davranışlarda bulunduğum iddiasıyla; yerel bir gazeteye verdiğim beyanatımı içeriğini ve anlam bütünlüğünü yansıtmayacak şekilde ve bazı yerlerini cımbızlayarak sayfalarına taşıyan SÖZCÜ Gazetesi haberi referans gösterilere; Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğünün 78/4-c, 4-e ve 4-i maddeleri uyarınca parti üyeliğinden kesin çıkarma istemi ile tedbirli olarak Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığına sevk ediliğim 06/01/2019 tarihinde tarafıma tebliğ edilmiştir.

Tüzüğün 73. maddesinin 8. fıkrası gereği savunmamı 7 gün içerisinde yazılı ve sözlü olarak yapmam, aksi takdirde savunma hakkımdan vazgeçmiş olacağım tarafıma ihtaren bildirilmiştir.

Bu süreçte hakikatin ortaya çıkmasına yönelik parti yönetiminin hiçbir girişimde bulunmadan, ihraç etmekle aynı hukuki sonuçları doğurarak MHP üyeliğinden gelen haklarımı, parti faaliyetlerine katılmamı ve parti unvanını kullanmamı engelleyen tedbir kararı vermesi, vicdanları derinden yaralamıştır. Disipline konu beyanımda MHP'nin kurumsal kimliğine zarar verici bir ifadem olmadığından (tam tersine partimin menfaatini savunduğumdan) kesinlikle hak etmediğimi düşündüğüm tedbir kararına 8 Ocak 2019 tarihinde itiraz ettim.

Ayrıca, ekleriyle birlikte 49 sayfadan oluşan yazılı savunmamı, video görüntleri ve ses kayıtlarıyla birlikte Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığına 11/01/2019 tarihinde (bugün) teslim ettim.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'

​MHP Samsun Erhan Usta Cumhur İttifakı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER