MHP'nin Trabzon Mitingi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
MHP'nin Trabzon Mitingi
28.05.2015 22:00:10

 

MHP'nin Trabzon Mitingi

TRABZON (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "AKP iktidara geleli tam 4 bin 575 gün olmuştur

TRABZON (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "AKP iktidara geleli tam 4 bin 575 gün olmuştur. Geçen bu kadar yıl sonra bugün daha mı zenginsiniz, daha mı huzurlusunuz, daha mı mutlusunuz? Elbette hayır. Trabzonlu kolbastıyı bile huzurla oynayamıyor, hamsi para etmiyor, fındık üreticisi şikayetçi, dert küpü. İşte Türkiye'nin gerçeği budur, Trabzon'un acı manzarası bundan ibarettir" dedi.

Bahçeli, partisince Atatürk Alanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, mitinge katılıma işaret ederek, Trabzon'da bu muhteşem tablo ile karşılaşmaktan son derece bahtiyar olduğunu belirterek, "Bugün Karadeniz hakikaten çırpınıyor, Trabzon adeta deniz gibi dalgalanıyor, sevdalısına kucak açıyor, bizleri kavuşturan Rab'bime şükrediyorum" diye konuştu.

Genel seçimlerin, ülkenin birliğine, dirliğine ve insanların refahına en üst düzeyde katkı sağlamasını Cenab-ı Allah'tan niyaz eden Bahçeli, seçimlerin barış, huzur, güven ve demokratik yarış içinde geçmesi temennisinde bulundu.

Bahçeli, genel seçimlerde siyasi partilere ve milletvekili adaylarına başarılar dileyerek, şöyle konuştu:

"12 yıl, 6 ay, 11 gündür süren AKP'nin karanlık dönemi nihayet 11 gün sonra noktalanacaktır. Sıkıntılarınızın son bulacağı, tazelenmiş ve yenilenmiş milli iradenin tecelli edeceği genel seçimlere sayılı günler kalmıştır. Türk milleti 7 Haziran günü sandığa giderek kaderine ve geleceğine sahip çıkacaktır. Çok şükür 11 gün sonra Türkiye de Trabzon da Karadeniz de huzura kavuşacaktır. Trabzon sırtındaki kamburu nihayet atacaktır, AKP iktidarı son bulacaktır ve milliyetçi hareket iktidara gelecektir Allah'ın izniyle. Bu müjdeyi Trabzon'un bu meydanında görüyorum, bu heyecanı Karadeniz uşaklarının gözlerinden okuyorum. Buraya kadar gelerek milli duruşunu gösteren bütün Trabzonlu kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Bizlere heyecan kattınız, coşkumuzu artırdınız, güç ve şevk verdiniz sağ olun, var olun."

Milletin sıkıntılarını bildiğini ve yakından takip ettiğini dile getiren Bahçeli, "Bunaldığınızın farkındayım, sabrınızın kalmadığını da görüyorum. AKP ile geçen ağır yılların, en buhranlı yöresinin başında Trabzon gelmektedir. AKP zihniyetinin yıkımından en büyük zararı Trabzon'un gördüğü açıktır. Açlarımız arttı, yoksulunuz çoğaldı, imkanlarınız daraldı, geliriniz azaldı, ihtiyaçlarınız fazlalaştı. Gençleriniz, çocuklarınız sahipsizdir, anneleriniz çaresizdir, çayınız, fındığınız para etmiyor, gübre, mazot can yakıyor" ifadelerini kullandı.

Bahçeli, köylünün gözünün yaşlı olduğunu söyleyerek, şöyle devam etti:

"Bahçeleriniz kurudu, geleceğinizi borçlandınız. Yapılan yardım, açılan tesis, sofranızda bir lokma aş, cebinizde paranız yok. Siftah etmeden kepenk kapıyorsunuz. Tezgahlar kapalı, kahvehaneler dolu, vergilerle esnafın boynu bükük, küçük yatırımcı darda, üretici sıkıntılı, dürüst iş adamı sancılı, memur, işçi çıkmazdadır. Emekli açlık sınırındadır, Trabzonlu işsiz ve umutsuzdur. Her evde en az bir işsiz Trabzonlu vardır. Her evde geleceği belirsiz bir evladımız bulunmaktadır. Trabzonlu çaresizdir. Trabzon'un gerçeği, Karadeniz'in acısı sızısı bu." 

- "Serok Ahmet'e göre her şey yolunda gitmektedir"

Başbakan Ahmet Davutoğlu'na göre ise Türkiye'nin kalkındığını, zenginleştiğini ve mutlu olduğunu ifade eden Bahçeli, şunları kaydetti:

"Serok Ahmet'e göre her şey yolunda gitmektedir. Başbakan'a göre, dev uyanmış dünya Türkiye'yi alkışlamaktadır, Trabzonlu zengindir, hiçbir sıkıntısı yoktur, Karadenizli geleceğinden emin ve kaygısı yoktur. Buradan Trabzonlulara soruyorum, gerçekten Trabzon Başbakan Davutoğlu'nun pembe tablosundaki Trabzon mudur? Gerçek Karadeniz, Başbakan'ın sahte Türkiye manzarasındaki Karadeniz midir? AKP iktidara geleli tam 4 bin 575 gün olmuştur. Geçen bu kadar yıl sonra bugün daha mı zenginsiniz, daha mı huzurlusunuz, daha mı mutlusunuz? Elbette hayır. Trabzonlu kolbastıyı bile huzurla oynayamıyor, hamsi para etmiyor, fındık üreticisi şikayetçi, dert küpü. İşte Türkiye'nin gerçeği budur, Trabzon'un acı manzarası bundan ibarettir.

Erdoğan ve Davutoğlu bu gerçeklerle yüzleşmekten sürekli kaçıyor. Trabzon'dan yükselen haykırışlara kulak tıkamayı tercih ediyor. Sanal sorunların peşinde koşuyorlar, sahte mağduriyetlerden medet umuyorlar. Gerçek mağdurun Trabzon sokaklarında, kahvehanelerinde, mahallelerinde olduğunu görmüyorlar, görmek istemiyorlar çünkü işlerine öyle geliyor. Oysa biliyorum ki Türkiye'nin ne kadar sorunu varsa Trabzon bunun en ağırını yaşamaktadır."

Bahçeli, AK Parti'nin Trabzon'dan intikam almaya çalıştığını iddia ederek, "Trabzonlular, Karadenizliler sizlerle övünüyorum. Baskılara boyun eğmediniz, yalanlara kanmadınız, hakkınızı aradınız. Dik durdunuz, sözünüzü esirgemediniz. Haram yiyenlere tamah ve tenezzül etmediniz. Helalin yanında durdunuz. İnanıyorum ki milliyetçiliği ayaklar altına alma küstahlığı gösteren densizlere yüzünüzü döneceksiniz. 'Türklükle karşıma gelmeyin' diyen bedbahtlara Trabzon'un kaç bucak olduğunu göstereceksiniz. Hüseyin Avni Aker'den yükselen coşkun ve heyecanlı sesi, vatan ve millet yolunda da ispatlayacaksınız. Zira Trabzon'a yakışacak budur. Trabzon'un asaletine bundan başkası uygun düşmeyecektir" diye konuştu.

Trabzon'da gençlerin işsiz olduğunu vurgulayan Bahçeli, "Trabzon'da gençler işsiz ve zordayken Ankara'ya 1 milyar 370 milyon liraya kaçak ve karanlık saray yaptılar. Hamsiyi siz tuttunuz, onlar çaldılar. Fındığı siz ürettiniz, onlar ayakkabı kutularına aşırdılar. Siz çalıştınız, onlar götürdüler. Siz emek verdiniz, onlar soydular. Siz çile çektiniz, onlar haram saltanatı sürdüler. Kamudaki araçlara harcanan 3 milyar 300 milyon liraya 'çerez parası' derken hiç utanmadılar. Diyanet İşleri Başkanına yüz binlerce liralık lüks ve zırhlı araç hediye ederken, 'ne var bunda' dediler, hiç pişmanlık duymadılar" şeklinde konuştu.

Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e özel uçak tahsis edeceğini belirterek, şöyle devam etti:

"Duydunuz değil mi? Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanına şimdi de özel uçak tahsis edecekmiş. Sanki babadan kalma mirasından, sanki bankadaki milyar dolarlarından hayır yapıyor. Erdoğan, haklı eleştirileri, 'Vatikan'a niye bakmazlar, Vatikan'da dini liderin özel uçağı var, özel araçları var, zırhlı araçları var. Niye bunları görmüyorsunuz?' sözleriyle geçiştirmeye kalkışmıştır. Ve devamla şöyle demiştir, 'Vatikan'da yapı bu olacak, bizim dini liderimiz tarifeli uçakla seyahat edecek. Bunlar için çok da önemli değil ama bizim için önemli.' Vicdanen Cumhurbaşkanlığından düşmüş olan 17-25 Erdoğan bu sözleriyle defalarca pot kırmış, yanlış üstüne yanlış konuşmuştur. Helal kazanç, helal lokma gibi derdi olmayan Erdoğan'ın, Trabzonlunun nafakasını har vurup harman savurması affedilmeyecek hatadır.

Erdoğan, 'Vatikan'da var biz de niye yok' demektedir. İlk olarak, Vatikan dün bir açıklama yapmış ne geçmişte ne de bugün Papa'nın özel uçağı veya helikopteri olmadığını duyurmuştur. Vatikan'ın lüks araçlara mesafeli tutumu bilinmekle birlikte, Erdoğan'ın yakın ilişki içinde olduğu Papa'nın yurt dışı seyahatlerini tarifeli uçaklarla yaptığı ileri sürülmüştür. Erdoğan, yüzü kızarmadan söylediği yalanının üstünden iki gün geçtikten sonra suçüstü yakalanmıştır."

- "İslam'da ruhban sınıfı yoktur"

Diyanet İşleri Başkanının Papa ile mukayese edilmesinin doğru olmadığını ifade eden Bahçeli, şunları belirtti:

"Papa ile Diyanet İşleri Başkanını mukayese etmek hangi aklın ürünüdür? İslam'da ruhban sınıfı yoktur. İmtiyazlı, ayrıcalıklı din adamı statüsü de hiç kimse için söz konusu olamayacaktır. Bir Müslüman, iradesini, aklını, kalbini ve vicdanını kendisi gibi beşer olan ölümlü bir şahsa ön şartsız devredemeyecektir. Şu anki Diyanet İşleri Başkanının geçmişte yaptığı bir konuşması da aynen buna işaret etmektedir. O halde, Papalıkla Diyanet İşleri Başkanını terazinin iki ayrı kefesine koyup kıyaslamak ya cehalet ya da fitneciliktir." 

Bahçeli, Diyanet İşleri Başkanına dini lider demenin İslam'ın mesaj ve ruhuyla taban tabana zıt olduğunu söyleyerek, sözlerini söyle sürdürdü:

"Diyanet İşleri Başkanına 'dini lider' demek, bir defa İslam'ın mesaj ve ruhuyla taban tabana zıttır. Kararnameli dini lider nerede görülmüştür? Bir Başbakana bağlı dini lider nasıl olacaktır? Maaşlı çalışan dini lidere nerede rastlanmıştır? İslam'da ruhban sınıfı tesis etme sinsiliği neye ve hangi alçak emellere hizmettir? Erdoğan, Müslüman Türk milletini ne zannetmektedir? Diyanet İşleri Başkanı derhal bunlara cevap vermelidir. Kendisine dini lider denilmesini, Papa ile aynı çerçevede değerlendirilmesini çok acil aydınlığa kavuşturmalı, fikrini paylaşmalıdır. İslamiyet, Müslüman görünümlü maneviyat dolandırıcıların tasallut ve zulmü altındadır. Tüm din kardeşlerimiz bu yakın ve açık tehdidi görmelidir. Geçtiğimiz yıllardaki bir konuşmasında, 'devlet malının dokunulmazlığı ve manevi mesuliyet, en az özel mülk kadar dinen ve manen hassas bir konudur' diyen Diyanet İşleri Başkanı inançlarımıza sürülen kara lekeye karşı tavır almalıdır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı da eleştiren Bahçeli, "Erdoğan şuursuzca konuştukça, 7 Haziran'da kabus yaşayacağını gördükçe kontrolden, izandan ve yoldan çıkmaktadır. Trabzonlu kardeşlerim, yüce dinimiz, efendimizin kutlu tebliği istismar kuşatmasıyla sarsılmaktadır. Erdoğan, Vatikan'ı örnek gösterirken hiç mi yüreği sızlamamıştır? Ve Vatikan'ı başka hangi konularda örnek almaktadır? Papaz cübbesi giyip poz verirken aklından geçenler nelerdi? Geçtiğimiz yıl, Papa ile her konuda fikir birliği içinde olduğunu söylerken kastı neydi?" diye konuştu.

- "Türk milleti kilise açıp cami yıkan ahlaksızların kapanındadır"

Bahçeli, Türkiye'nin tuzağa çekildiğini ileri sürerek, şunları kaydetti:

"Türkiye tuzağa çekilmektedir. Türk milleti kilise açıp cami yıkan ahlaksızların kapanındadır. Bunlar sırf tertemiz mümin duygularla oynamak ve sömürmek için Ayasofya Camisi'ni bile kullanabileceklerdir çünkü bunların freni patlamış, başkanlık hırsı, bölünme hedefi, Türklüğü yok etme gayesi akıllarını başlarından almıştır. Fakat ne yaparlarsa yapsınlar, karşılarında Müslüman Türk milletinin güvencesi Milliyetçi Hareket Partisi vardır. Hangi senaryoya bel bağlarlarsa bağlasınlar, Türkiye sevdalıları bu müşriklere, bu günahkarlara, bu zalimlere izin vermeyecektir."

Katılımcılara, "bizimle yürümeye var mısınız, bizimle Türkiye'ye sahip çıkmaya hazır mısınız" diye soran Bahçeli, "O halde bizimle yürü Trabzon. Haine, harama, hıyanete, inkara, küfre karşı bizimle yürü Trabzon. Huzur için umut için mutlu ve müreffeh günler için bizimle yürü Trabzon. Despotun oyununu bozmak için bizimle yürü Trabzon. 17-25 Aralık'ın hesabını görmek için bizimle yürü Trabzon. Mazlumlara, kimsesizlere, evsizlere, barksızlara, öksüz ve yetimlere sahip çıkmak için bizimle yürü Trabzon" ifadelerini kullandı.

(Sürecek)

Güncelleme (29 Mayıs 2015, 10:00):

TRABZON (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Genel seçimler, büyük milletimizi tıpkı asırlar öncesinde olduğu gibi lider ülke Türkiye ülküsüne götürecek yolun başlangıcı olacaktır" dedi.

Bahçeli, partisinin Atatürk Alanı'nda düzenlediği mitinginde yaptığı konuşmada, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Trabzon'a gelerek yeni bir şey söylemediğini, bilinenleri tekrarladığını söyledi. Bahçeli, "Davutoğlu'nun vadettiği  Trabzon Güney Çevre Yolu Projesi, MHP'nin projesidir. MHP iktidarında proje ihalesi yapılmış ve bundan 13 yıl önce yapıma hazır hale getirilmiştir. Bu güzide proje, AKP tarafından tam 13 yıldır tozlu raflarda bekletilmiştir. Davutoğlu'nun bu zamana kadar aklı neredeydi, nelerle uğraşıyordu?" diye konuştu.

Bu projenin tamamlanmasının MHP'ye nasip olacağını vurgulayan Bahçeli, "Yıllar yılı ödenek sıkıntısı nedeniyle ağır aksak ilerleyen Karadeniz Sahil Yolu'nun önünü de MHP açmıştır. İktidara gelip önce bu yolun yapımını iki yıl durduran, sonra da bu yolda önceki iktidarların katkısını görmezden gelerek, bu meydanda 'Karadeniz Sahil Yolu'nu biz yaptık' diyen tam bir yalancılık markasıdır. Siyasi ahlak kaçkınları bunu da tevessül etmişlerdir. AKP'nin 13 yılda yapamadığını MHP 3 yılda yapmış, Trabzon Sahil Geçişi Projesi'ni bu şehrimize kazandırmıştır" ifadelerini kullandı.

Bahçeli, Trabzon Sahil Geçiş Projesi'nin mimarının da MHP Trabzon Milletvekili adayı Koray Aydın olduğunu anlatarak, şöyle devam etti:

"AKP iktidarının tam üç seçimdir, Trabzon'u oyaladığı ve bir türlü bitirip hizmete açamadığı Akyazı Projesi Trabzon'a bir lütuf değildir. Trabzon'a ve Trabzonspor'a anasının ak sütü gibi helaldir çünkü Trabzon, Akyazı'yı almak için büyük bedeller ödemiştir. Hüseyin Avni Aker Stadı, hemen yanıbaşındaki Yavuz Selim Stadı, 19 Mayıs Kapalı Spor Salonu, Orman Misafirhanesi, Trabzon Otobüs Terminali ve Akçaabat Fatih Stadı Trabzon'un elinden alınmıştır. Karşılığında da Akyazı Stadı'nın mülkiyeti Trabzonspor'a verilmemiş, sadece tahsis edilmiştir. Bu yüzden Trabzonspor'un sponsorluk anlaşmalarında bir dizi sorunla karşı karşıya kaldığını yakinen takip ediyorum. İnşallah iktidarımızda, Akyazı Projesi için Trabzon'dan alınanlar Trabzon'a geri verilecektir ve Akyazı Projesi için dolgu yapılan alanın bütün geliri de Trabzonspor'a tahsis edilecektir."

 - Samsun-Trabzon-Hopa-Batum Demiryolu Projesi

Trabzon'un ulaşımda sahip olduğu elverişli konumunun değerlendirmesi ve demir yolu hatlarıyla da ulaşım sistemi güçlendirilmesi gerektiğini dile getiren Bahçeli, şunları kaydetti:

"Yatırım programında yer alan Erzincan-Gümüşhane-Tirebolu-Trabzon Demiryolu Projesi'ni de önemsiyor ve elbette olumlu buluyoruz ancak, biz MHP olarak Trabzon'a, Karadeniz'e ve Türkiye'ye bir proje daha sunmak istiyoruz. Samsun-Trabzon-Hopa-Batum Demiryolu Projesi'ni Trabzon, Karadeniz ve Türkiye için çok daha verimli ve yararlı bir proje olarak değerlendiriyoruz. Bu projenin bir ucu Bakü'ye, bir ucu da Almatı'ya uzanacaktır. Bu proje bilim adamlarımızın, çeşitli sivil toplum kuruluşlarımızın da önerdikleri Demir İpekyolu Projesi'dir. Demir İpekyolu Projesi ile Türkiye, Trabzon üzerinden Avrasya ve Türk dünyası ile barış ve işbirliği zemininde bütünleşecektir. Demir İpekyolu Projesi ile kıtalar, Trabzon ve Karadeniz üzerinden birleşecektir. Trabzon küllerinden yeniden doğacaktır. Trabzon Karadeniz'in iş ve aş üreten kutup yıldızı olacaktır. Sizin yanınızdayız, sizinle beraberiz ve bordo-mavili renge bürünmüş Trabzon'un her şeyin en iyisine layık olduğuna yürekten inanıyorum."

Bahçeli, Türkiye'nin bölünmesine izin vermeyeceklerine dikkati çekerek, "Milliyetçi hareket, devletle millet kaynaşmasının, milli değerlerimizin ve bin yıllık kardeşliğimizin teminatıdır. Milliyetçi hareket, Türkiye'nin bölünmesine, değerlerimizin yok edilmesine ve milletimizin kardeş kavgasına sürüklenmesine hiçbir şart altında izin vermeyecektir. Karşımıza çıkacak her engeli tek başımıza aşarız. Yeter ki Trabzon bizimle yürüsün, yeter ki bize destek versin" dedi.

Genel seçimlerin yaklaştığını anımsatan Bahçeli, "Sandık önüne gittiğinizde tarihi bir tercih yapacaksınız ve eminim ki huzur, emniyet, barış için MHP'ye 'evet' diyeceksiniz. Şeref için, haysiyet için, kudret için MHP'ye 'evet' diyeceksiniz. Birlik için, kardeşlik için, kimlik için MHP'ye 'evet' diyeceksiniz. Refah için, aş için, iş için, gelecek için MHP'ye 'evet' diyeceksiniz" ifadelerini kullandı.

- "Bu defa bizimle yürüyün"

Bahçeli, konuşmasında AK Parti'lilere de şu sözlerle seslendi:

"AKP'ye oy veren kardeşim, ülkemiz kötüye gidiyor. Artık siyasi taassup ve tarafgirlikle hareket edecek vakit kalmamıştır. AKP, aldığı oyları kötüye kullanmış, Türkiye'yi enkaza çevirmiştir. AKP'ye destek veren kardeşim, ülken için milletin için vatanın için geleceğin için bu defa birlikte yürüyelim. Bunlarda hayır yoktur, bunlarda ümit yoktur, bunlarla huzur yoktur. CHP'ye oy veren vatandaşlarım, çağrım sizleredir, bu defa bizimle yürüyün. Kararsız duran, tercihini henüz yapmamış kardeşim boşuna zaman kaybetme, MHP bil ki seninle, senin yanında.

Teröre karşı, bölünmeye karşı, hırsızlara karşı, rüşvetçilere karşı bizimle yürü Trabzon. Refah ve mutluluksa aradığınız, iş ve aşsa istediğiniz bizimle yürüyün. Yürüyüşümüz, korkaklara karşı cesurların yürüyüşüdür, ahlaksızlığa karşı namusluların yürüyüşüdür, Türkiye'nin istiklal ve istikbal yürüyüşüdür. Bizimle yürümeye var mısınız? Zalime karşı beraber miyiz? Haine karşı birlikte miyiz? Başkanlık sistemi düşleyen 17-25 Aralık çetesine, PKK'yla yeni Anayasa planlayan zorbalara karşı aynı safta mıyız?"

Bahçeli, 5 ana proje ile milletin tüm sıkıntılarını çözeceklerine işaret ederek, "Yoksullukla savaşacağız, yolsuzlukla ve terörle mücadele edeceğiz. Devlet ve yönetim reformuyla çürümenin önüne geçeceğiz. Ahlak ve kalitenin tesisiyle çöküşü engelleyeceğiz. Üreten ekonomi programımızla aç ve açıkta kalan milyonlarca masum vatandaşımızın sorunlarını gidereceğiz. Ekonomi büyüyecek, Trabzonlu refah ve zenginliğe ulaşacaktır. Türkiye, MHP iktidarıyla, milli varlığına, tarihi misyonuna sahip çıkarak bugün içinde bulunduğu ataletten kurtulacaktır" diye konuştu.

MHP'nin seçim vaatlerini sıralayan Bahçeli, "İmamsız ve müezzinsiz cami bırakmayacağız. Cemevi gerçeğini siyasi kaygılardan uzak bir şekilde kabul edecek ve devlet yardımının önünü açacağız" dedi.

- "Yeni bir Anayasayı milletimize hediye edeceğiz"

Bahçeli, yeni bir Anayasa da yapacaklarını dile getirerek, "Bölücülüğün ve terörün kökünü kazıyacağız. Milli birliğimizi ve kardeşliğimizi güçlendirecek yeni bir anayasayı milletimize hediye edeceğiz. Temiz siyaset, dürüst yönetim için dik baş, tok karın, mutlu yarın için bizimle yürü Trabzon" ifadelerini kullandı.

Trabzonluların, 7 Haziran'da MHP'nin Trabzon milletvekili adaylarını tam kadro Meclise göndereceğini savunan Bahçeli, "Genel seçimler, büyük milletimizi tıpkı asırlar öncesinde olduğu gibi lider ülke Türkiye ülküsüne götürecek yolun başlangıcı olacaktır" diye konuştu.

Konuşmasının ardından partililere karanfil dağıtan Bahçeli'ye, üzerinde "MHP" yazılı Trabzon ekmeği armağan edildi. Ekmeği alan Bahçeli, "Türkmen'in karnı doydumu gözü yolda olurmuş" diyerek miting alanından ayrıldı.

Mitinge, MHP Trabzon milletvekili adayları Koray Aydın, Yavuz Aydın, Hüseyin Örs, Hasan Akyüz, Hasan Suiçmez, Hikmet Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu partililer katıldı. Mitingde partililer, "Devletin başına devlet gelecek" ve "Ya Allah Bismillah Allahuekber" şeklinde sloganlar attı.

(Bitti)

MHP Trabzon Mitingi Trabzon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER