Millet İttifakı’nda şimdi de İyileştirilmiş parlamenter sistem krizi baş gösterdi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Millet İttifakı’nda şimdi de İyileştirilmiş parlamenter sistem krizi baş gösterdi!
22.06.2018 12:15:40

 

Millet İttifakı’nda şimdi de İyileştirilmiş parlamenter sistem krizi baş gösterdi!

​Seçim sonrasında yapılacak Yeni Anayasa takvimi için toplanan Millet İttifakı’nda “İyileştirilmiş Parlamenter Sistem” vurgusunun yapılmayışı İYİ Parti ile ittifak arasında derin çatlak oluşturdu.

Konuyla alakalı olarak İYİ Parti’den yapılan açıklamada Akşener’in “İyileştirilmiş Parlamenter Sistem”in gerçekleştirilmesi ve bir takvime bağlanması için “Millet İttifakı”nı oluşturan partilerin Genel Başkanlarıyla görüşerek 24 Haziran öncesi, seçmene bir taahhütte bulunması sürecini başlatmış olduğu, ancak bu konuda çalışmak üzere kurulan komisyonca açıklanan metinde “parlamenter sistem” vurgusunun bulunmamasının, kamuoyunda ve seçmenlerimiz nezdinde kafa karışıklığına sebep olmaması için bu açıklamaya gerek duyulmuştur” denildi.

KARARLILIĞIMIZ DEVAM EDİYOR

Açıklama şöyle devam etti;

Biz, İYİ Parti olarak ve Cumhurbaşkanı Adayımız ve Sayın Genel Başkanımız tarafından seçmenlerimize verdiğimiz sözün arkasında durmaktayız. “İyileştirilmiş Parlamenter Sistem”e dönüş için kararlılığımız, bu süreçteki tüm kurumsal belgelerimizde Partimizi bağlayıcı olarak bulunmaktadır. Komisyon görüşmelerinde de tavrımızı bu yönde koyduk.

Kamuoyuyla paylaşılan “Millet İttifakı Tutum Belgesi”nde “parlamenter sistem” vurgusunun bulunmaması konusu ile ilgili, süreci kararlılıkla başlatan Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Meral Akşener’in değil, konunun diğer muhataplarının bilgisine başvurulmasının daha doğru olacağını düşünmekteyiz.

İYİ Parti Millet İttifakı 24 Haziran
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER