Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Mesleki Ve Teknik Eğitim’e Neşter(!)
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Mesleki Ve Teknik Eğitim’e Neşter(!)
21.09.2018 12:15:46

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Mesleki Ve Teknik Eğitim’e Neşter(!)

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un, MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü olarak bir cerrahı ataması Mesleki ve Teknik Eğitime neşter vurulacak yorumları beraberinde getirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda (MEB) üst düzey atamalarının en şaşırtıcısı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay'ın yerine atanan Bülent Ecevit Üniversitesi - BEÜ eski Rektör Yardımcısı ve ÖSYM Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Varım Numanoğlu atanması oldu.

Prof. Dr. Kemal Varım Numanoğlu’nun Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü olarak atanması, Milli Eğitim Bakan Ziya Selçuk’un Mesleki ve Teknik Eğitim’e cerrahi müdahale yani neşter vuracağı esprisi ve yorumlarına sebep oldu.

PROF. DR. KEMAL VARIM NUMANOĞLU KİMDİR?

Ankara’da 15 Temmuz 1968 tarihinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimi Ankara’da tamamladı. 1991 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini tamamlayarak “Tıp Doktoru” unvanı, 1997 yılında da Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı’ndaki eğitimini tamamlayarak “Çocuk Cerrahisi Uzmanı” unvanını aldı. 1997-1999 yıllarında Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi’nde uzman doktor olarak görev yaptı. 11 Ağustos 1999 tarihinde Zonguldak Bülent Ecevit (Karaelmas) Üniversitesi Tıp Fakültesi Yardımcı Doçent kadrosuna atandı.  1999-2003 yıllarında Tıp Fakültesi Dekan Yardımcılığı, 2000-2003 yıllarında BEÜ Eğitim Komisyonu Üyeliği, 2001-2003 yıllarında Tıp Fakültesi Eğitim Başkoordinatörlüğü ve Deney Hayvanları Yürütme Kurulu Başkanlığı, 2007-2008 yıllarında Cerrahi Tıp Bilimleri Bölüm Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Aralık 2010 yılından itibaren yürütmekte olduğu BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğinden 2015 sonu itibariyle ayrıldı ve BEÜ Rektör Yardımcısı olarak göreve başladı. Ekim 2017 tarihinde ise, ÖSYM Başkan Yardımcısı olmuştu.

​Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Milli Eğitim Bakanlığı Osman Nuri Gülay Prof. Dr. Kemal Varım Numanoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
yalcin     2018-09-21 Kupesi bizi ilgilendirmez , bizi ilgilendiren devlete karsi liyakat ve nitelikleri . Ozgecmisi cok guclu gorunuyor .
GALERİLER