Milli eğitim bakanlığına paralel sorulu komplo!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Milli eğitim bakanlığına paralel sorulu komplo!
07.01.2017 09:52:48

 

Milli eğitim bakanlığına paralel sorulu komplo!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Bil Fen’in yeni markası Bil Net Matbaacılığa hazırlattırılan YGS Deneme Sınavı- 2. Sınav A kitapçığı Sosyal Bilimler testinin 15. Sayfa 28. Sorusunda FETÖ/PDY’nın çok açık bir şekilde meydan okuması görülüyor.

Bil Fen’in yeni markası Bil Net tarafından hazırlanıp Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye’de 50 ile dağıtılan YGS Deneme Sınavı – 2. Sınav A Kitapçığında çocukların bilinçaltına seçimle iktidara gelmenin marifet olamayacağı işlenmeye çalışılıyor.

Deneme Sınavında yer alan soru bununla da kalmıyor, soruda demokratik yöntemlerle iş başına gelmenin tehlikeli bir tiranlık potansiyeli taşıdığı belirtilerek Tiranlık vurgusu ile Recep Tayyip Erdoğan hedef gösteriliyor.

Bilindiği gibi FETÖ/PDY’nin Twitter trolü Fuat Avni de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Tiran benzetmesi yapıyordu.

İŞTE O SORU

 28. “Halk ne diyorsa o doğrudur” anlayışı demokratik görünebilir ancak bu görünüm tehlikeli bir tiranlık potansiyeli taşımaktadır. Halkın genel istediği içeriği belirsiz bir kavramdır ve pekâlâ halk yöneticiler tarafından yapay bir biçimde yönlendirilebilir. Ayrıca buradan yola çıkarak güçler ayrılı ilkesini reddetmek, yönetim güçlerinin tümünü bir grup ya da kurulu teslim etmek anlamına gelir. 

Bu parçada aşağıdakilerden hangisi dile getirilmektedir?

A-) Halk egemenliğinin gerçek amacından saptırılabilmesinin tehlikeli olacağı

B-) Yurttaşların haklarının yanı sıra bir takım ödevlerinin de bulunduğu

C-) Yöneticilerin seçimle iş başına gelmesinin önemi

D-) Yöneticilerin egemenliği kullanma hakkının sınırsız olması gerektiği

E-) İnsanın doğası gereği bencil olduğu

DENEME SINAVININ PARASI OKULLARDAN

Bazı illerde sınav için İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri okullardan 500 TL para topladı. Bu sınav için özel okullar ise 1.500 TL ödedi.

Türkiye’de aralarında  Samsun’un da bulunduğu 50 ilde oy potansiyeli olan 18 yaş grubu yüzbinlerce öğrenciye sorulan ve bilinçaltına demokrasi ve Tayyip Erdoğan düşmanlığı işlenmek istenilen deneme sınavının içindeki sorular kontrol edilmeden öğrencilerin sıralarına nasıl konulduğu ve bunun sorumlusunun kim olduğu araştırılıyor.

Türkiye’nin 50 ilinde bütün liselerdeki 11 ve 12.sınıflara uygulanmakta olan deneme sınavları bazı illerde henüz tamamlanmadı.

Sınavlar belli bir takvime göre BİLFEN grubunun yapımcı markası BİLNET tarafından hazırlanıp baskısı yapılarak il Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderiliyor. Okullardan müdür ve müdür yardımcıları vasıtasıyla öğrenci başına 2 TL toplanıyor. İl ve ilçe milli eğitim müdürlerinin ise süreci koordine ettiği iddia ediliyor.

SORUMLUSU KİM

Milli Eğitim Bakanlığı’nda hazırlanan deneme sınavlarını kontrol etmeden teslim alan sorumlular tespit edilmeye çalışılırken bu tür soruları deneme sınav kitapçığının sayfa aralarına serpiştirecek firmaları ihaleye kimin çağırdığı da merak ediliyor.

Özel firmalara hazırlattırılan deneme sınavlarının, testlerin ve kitapların teslim alma aşamasında komisyonun tarafından kontrol edilmesi gerektiği belirtiliyor.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Recep Tayyip Erdoğan fetö YGS Deneme Sınavı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert