Mualla Uydu Yücel’in Cevap Ve Düzeltme Hakkı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Mualla Uydu Yücel’in Cevap Ve Düzeltme Hakkı
27.03.2018 09:50:01

 

Mualla Uydu Yücel’in Cevap Ve Düzeltme Hakkı

 “FETÖ’cülükle suçlanan İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Mualla Uydu Yücel Samsun’a konferans vermeye gelecek!” başlıklı haberimize Mualla Uydu Yücel’den cevap ve düzelt hakkını içeren tekzip metni geldi.

Akasyamhaber kaynak olarak gösterdiği ciddi gazetenin kaynakları,

Ülkücügündem (http://www.ulkucugundem.com/2018/03/05/iyi-partide-aksenerden-gizlenen-fetoculer-kim/), habererk (https://www.habererk.com/gundem/ciddi-gazeteden-cok-ciddi-iddia-aksener-den-gizlenen-feto-iddiasi-h46505.html) asilkurtlar (https://www.asikurtlar.com/aksenerden-gizlenen-feto-iddiasi.html), haber sitelerinde yer alan ve prof. Dr. Mualla Uydu Yücel hakkındaki iddiaları Yücel’in Samsun’da konferans vermeye gelecek olması nedeniyle gündeme getirmişti.

FETÖ’cülükle suçlanan İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Mualla Uydu Yücel Samsun’a konferans vermeye gelecek başlığıyla yer verdiğimiz haberimiz Yücel’in avukatı tarafından tamamen dedikodu ve asılsız iddialardan ibaret, ispatlanmamış ve maksatlı yorumlardan ibaret bulunarak aşağıdaki düzeltme ve cevap hakkının yayınlanması istendi.

YÜCE TÜRK KAMUOYUNA DUYURU

04.03.2018 Tarihinde büyük coşku içerisinde gerçekleştirdiğimiz İYİ PARTİ İstanbul İl Başkanlığı Kongresinde Divan Heyetinde bulunarak tarihi ve şerefli bir görevi ifa ettim. Şahsımı bu onurlu göreve layık gören İYİ insanlarla birlikte Partimiz Yönetimine ve İstanbul İl Teşkilatımıza çok teşekkür ederim. Bütün bu güzelliği ve coşkuyu derinden hissettiğimiz Kongremizin bitmesinden birkaç saat sonra Kongremiz sırasında Divan Heyetinin yer aldığı bir fotoğraf karesi daha önce ismini hiç duymadığım ve bilmediğim “Ciddi Gazete” isimli internet sitesinde yayınlanmıştır. Bahsi geçen site şahsımın bulunduğu fotoğrafı kırmızı daire içerisine alarak “Akşener’den gizlenen “FETÖ” iddiası‘’ başlığı altında gerçeği yansıtmayan, yanlış yönlendirme ve iftira taşıyan bir haberi okuyucuları ile paylaşmıştır. Ciddi Gazete kendi başlığında da ifade ettiği üzere sadece bir iddiayı gündeme getirerek ve metinden de anlaşılacağı gibi iddia ve haberin ötesinde maksatlı yorumlar yapmak suretiyle şahsıma yönelik bilinçli ve maksatlı bir karalama yapılmasına aracı olmuştur. www.akasyam.com internet sitesi de 06.03.2018 tarihli internet yayınında İşbu asılsız ve maksatlı iddiayı hiçbir süzgeçten geçirmeden, basın ahlakına aykırı bir şekilde yayınlamıştır.

Her karışını şehit kanı ile şereflendirdiğimiz kutsal vatanımızı özellikle son yıllarda parçalamak için terör kartını sonuna kadar kullanan; bunu başaramayınca da 15 Temmuz Hain Darbe Girişimine açık destek verip masum insanlarımızın katledilmesinde büyük rol oynayan Amerika Birleşik Devletleri ve CIA’nin bilinçli olarak sızdırdığı WikiLeaks belgeleri haberde kullanılmıştır. Bilindiği üzere WikiLeaks belgeleri adı altında şahsımın geçtiği pasajda Sayın Cumhurbaşkanımızın damadı ve aynı zamanda Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın maillerine siber saldırı yöntemi ile girildiği bildirilmekte, şahsımın ismi de dışarıdan ve içeriden ülkemizi yıkmaya çalışan hain bir terör örgütü ile bağlantılı olduğu iddiası ile geçirilmektedir. Maalesef ABD menşeli bu dış kaynağın, Türkiye’yi açıkça hedefe koyduğunu göremeyen veya şahsi kinleri yüzünden görmek istemeyenler bu kaynağı kullanarak ve yine haber niteliği taşımayan yönlendirme ve suçlama ifadeleri ile şahsımı karalamaya çalışmışlardır.

Gerek meslek hayatım ve gerekse özel hayatımda FETÖ örgütüyle resmi veya gayriresmi hiçbir temasım, irtibat ve iltisakım bulunmamıştır. Bu tür iftira niteliğindeki iddiaları reddediyorum. Bu hususta taraflı ve maksatlı dedikodular dışında hiçbir delil bulunması da mümkün değildir.

Hedef olarak şahsım gösterilmekle birlikte bu iddia aynı zamanda mensubu ve kurucusu olarak yer aldığım İYİ PARTİ’ yi de hedef almıştır. Partimize bir meydan okuma ve gözdağı verme amaçlı bu iftira ve yalan dolu haberlere Milletimizin ve Partimiz itibar etmemiştir.

Bu yanlı ve taraflı haberi yayınlayarak şahsımı inciten ve karalayan “Ciddi Gazete” ve ‘’ Akasyam.com ‘’ isimli internet sitelerinin bilinçli olarak yanıltıldığı aşikardır. Gazetenin imtiyaz sahibi ile gazete yönetiminin olayları araştırarak gerçeği yazacaklarına dair inancım tamdır. Hakkımda FETÖ Silahlı terör örgütüne üyelik veya herhangi bir şekilde iltisak sebebiyle kovuşturmayı bırakın soruşturma dahi olmamasına rağmen aleyhimde gazetelere taraflı haber yaptıran şahıslar hakkında cezai ve hukuki süreç de başlatılmış olup bu şahısların ellerinde belge ve bilgi varsa Cumhuriyet Savcılığına vermeleri ve iddialarını ispatlamaları konusunda çağrıda bulunuyorum.

                                                                                                                                                            Kamuoyuna saygı ile arz olunur.

                                                                                                                                                            Prof. Dr. Mualla UYDU YÜCEL

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert